Kitap Önerisi: Bizimle Başladı

Related Articles

Kitap: It Starts With Us (Bizimle Başladı)
Yazar: Colleen Hoover 
Sayfa Sayısı: 332
Türü: Kurgu, Aşk
Yayınevi: Epsilon Yayınevi
Yayın Tarihi: 2023
Karakterler: Lily, Atlas, Ryle, Allysa, Marshall, Lucy, Brad, Davin, Josh, Theo

Konusu: “Belki de aşkın bitmesinin olumsuz olduğu düşüncesi sadece bir bakış açısı meselesidir. Çünkü bana göre aşkın sona ermesi, bir zamanlar aşkın var olduğu anlamına geliyor. Ve hayatımda senden önce, sevginin bana hiç değmediği bir dönem vardı.”

Lily ve Atlas, beklenmedik bir şekilde yeniden bir araya geldikten sonra birbirlerini ve yaşadıkları her şeyi düşünmeden edemezler. Ancak aralarındaki yakınlık göründüğü kadar basit olmayabilir. Lily kızının iyiliğini ve Ryle`ın Atlas`la olası bir ilişkiye vereceği tepkiyi göz önünde bulundurmak zorundadır.
 
Collen Hoover, Bizimle Başladı Bizimle Bitti romanına devam ediyor. Lily’le Atlas’a bir şans daha vererek gençlik ateşini yeniden alevlendirmek istiyor. Peki Bizimle Başladı’da Atlas ve Lily’nin hikâyeleri kaldığı yerden devam edebilecek mi?

Yorumum: Bu serinin bir şekilde uyuşmayan yanı arka kapaktaki tanıtım kısmı. İnternetteki insanlar ve satış siteleri bu kitabı romantik kategorisi içine alıyor ama bence aile içi şiddet kitabı, istismar ve daha bir sürü travma sebebi olayları konu ediniyor. İkinci kitap birincisine göre daha romantikti evet hatta Atlas’la Lily arasındaki ucu açık olarak bırakılmış ilişki için çok açıklayıcı olmuş, yani ikinci kitabı bekleyen okuyucuların tatmin olduğunu düşünüyorum. Seri beni hiçbir yönüyle rahatsız etmedi çünkü çok bir beklentiyle ya da derin anlamlar bulma amacıyla okumaya başlamadım. Odaklanmak istediğim kısımlar da zaten Atlasın olduğu naif, kalpleri ısıtan bölümlerdi. 10 üzerinden puanlarsam birinci kitaba 6, ikinci kitaba da 8 veriyorum. Aşırı akıcı olduğu için bu kitabı da bir günde okudum. Hızlıca bitiyor olması da bir yandan üzücü aslında ama tam bitmesi gerektiği gibi bitti. Herkes memnun herkes mutlu. İçerik uyarılarına bakarak okuyun derim. Bence kolayca okunabilen güzel bir seriydi.

Alıntılar:

<

– “Herkesin sözünü tutacağına güvenseydik, yeminlere gerek kalmazdı. İnsanlar aşık olurlar, sonsuza dek sadakatle aşık kalırlardı. Ama mesele de bu sanırım. Bizler bireyleriz. İnsanız. Ve insanlar bazen hayal kırıklığına uğratabiliyor.”

– “Ergenlik çağındayken gezegendeki tek deneyimsiz ve gergin insanın kendiniz olduğunu düşünmeniz çok tuhaf. Neredeyse diğer tüm gençlerin hayatı sizden çok daha iyi anladığını düşünürsünüz ama hiç de öyle değildir.”

– “O günün geri kalanının nasıl geçtiğini sana anlatamam. Kendimi inanlmaz derecede istenmeyen, sevilmemiş, yalnız hissetmek. Hiç himsem yoktu. Hiçbir sey. Ne para, ne eşya, ne aile
Sadece bir yara.
Gençken etkiye açık oluyoruz ve bir anlam ifade etmen gereken herkes, yıllarca sana bir hiç olduğunu söylerse buna inanmaya başlarsın. Ve yavaş yavaş bir hiç olmaya başlarsın.”

– “Bağımlılığım, hayatıma pozitiflik getiren insanlaraydı. Sadakatim beni geliştirmek ve mutlu görmek isteyen kişilereydi. Hayatımla ilgili kararları bu kişilerle alacaktım.”

– “Elinde bir buket vardı ama çiçek değildi. Kurabiyeydi.”

More on this topic

Comments

Advertismentspot_img

Popular stories