NewJeans “Ditto” ile Merakla Beklenen Geri Dönüşünü Gerçekleştirdi

0
281

NewJeans yeni bir müzik yayınladı!

Bu yıl K-pop sahnesine hakim olan çaylak bir grup olan NewJeans, 19 Aralık’ta yakında çıkacak olan “OMG” tekli albümünden “Ditto” parçasını yayınladı. Grubun geri dönüşü, kız grubunun ağustos ayında “New Jeans” albümü ile çıkış yapmasından dört ay sonra gerçekleşti.

Gelecek yıl 2 Ocak’ta piyasaya sürülmesi planlanan kış temalı tekli albüm “OMG”ın bir parçası olan “Ditto” üyelerden Minji’nin de katkısıyla yazıldı. Albümün başlık şarkısı “OMG”, grubun ilk albümü hazırlanırken bestelendi. NewJeans’ın Vietnamlı üyesi Hanni, şarkı sözlerinin yazımında yer aldı.

Baltimore Club Dance türünü NewJeans’in benzersiz rengiyle yeniden yorumlayan “Ditto”, NewJeans’in resmi fandomu Bunnies için özel olarak üretildi. 1990’ların başında ABD’nin Maryland şehrinde ortaya çıkan tür, breakbeat ve house türlerinin bir birleşimidir. Reklam ve film yapım şirketi Dolphiners Films’i yöneten yapımcı Shin Woo-seok, müzik videosunun yapımında yer aldı. Üyelerin bir grup lise arkadaşını canlandırdığı “side A” ve “side B” müzik videolarıyla eşleştirildi.

Bu arada, ‘OMG’ 2 Ocak’ta yayınlanacak.