Kore’de Ziyaret Etmeniz Gereken 5 Önerilen Hayvanat Bahçesi

Related Articles

Her ne kadar çevrimiçi fotoğraf ve videolar aracılığıyla canımız isterse herhangi bir hayvanı görme ayrıcalığına sahip olsak da, yerel hayvanat bahçenize nostaljik bir günlük gezide vahşi hayvanları gerçek hayatta görmek yeri doldurulamaz bir deneyimdir.

Ne kadar hayvanat bahçeleri tasvip etmesem de belki gitmek isteyenler olabilir diye listeleyelim dedim.

İşte sevdiklerinizle veya ailenizle birlikte ziyaret etmeniz gereken Kore’de önerilen en iyi 5 hayvanat bahçesinin listesi!

Everland Hayvanat Bahçesi | Yongin-si, Gyeonggi-do

kore'deki hayvanat bahçeleri

Everland, Güney Kore’nin en büyük eğlence parkıdır. Devasa açık hava tema parkına ve devasa kapalı ve açık su parkına ek olarak, Everland’s Zootopia, 2016 yılında Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in bir dostluk jesti olarak Kore’ye verilen ülkenin tek panda ayılarına da ev sahipliği yapıyor.

Zootopia, 15.000’den fazla alana yayılıyor ve 201’den fazla farklı türden 2.000 hayvan sergiliyor. 2013’ten beri halka açık olan Lost Valley Safari Adventure, 150’ye kadar farklı hayvan türünün serbestçe dolaştığını görebileceğiniz bir rota boyunca sudan karaya hareket edebilen özel bir dönüştürülebilir amfibi araca sahiptir.

Seoul Grand Zoo  | Gwacheon-si, Gyeonggi-do

Seoul Grand Zoo , Güney Kore’deki en büyük hayvanat bahçesidir. 1984’ten beri halka açık olan Seul Büyük Hayvanat Bahçesi, Seul Grand Parkı’nın bir parçasıdır ve bir eğlence parkı, bir modern sanat müzesi, bir gül bahçesi ve ayrı bir çocuk hayvanat bahçesi içerir.

Aslanlar, gergedanlar, kaplanlar, flamingolar, fundalıklar, papağanlar ve daha birçok türe ev sahipliği yapan hayvanat bahçesinin geniş açık alanları, hayvanlara mümkün olduğunca fazla alan ve özgürlük vermeyi amaçlıyor.

Samjung Parkı | Busanjin-gu, Busan

Samjung The Park, Busan’ın tek hayvanat bahçesi ve 1.200’den fazla farklı hayvana ev sahipliği yapıyor. Samjung iki bölüme ayrılıyor: Daha büyük hayvanlara tanık olabileceğiniz “Walking Safari” ve vahşi sürüngenler, çeşitli kuşlar ve çiftlik hayvanları gibi daha küçük canlılara ev sahipliği yapan “Sky-Ranch”.

Burası, Kore’deki  büyük hayvanat bahçelerinde karşılaşabileceğinizden daha küçüktür, ancak ortam iyi düzenlenmiştir ve küçük çocuklu aileler için mükemmeldir.

O! World Zoo Land | Jung-gu, Daejeon

Daejon’da bulunan O! World Zoo Land, 2009’dan beri halka açıktır ve Güney Kore’deki en yeni hayvanat bahçesi tesislerinden biridir. Bengal Kaplanı ve Amerikan Kara Ayı gibi hayvanlara ev sahipliği yapan O! Dünya 130’dan fazla farklı hayvan türüne ev sahipliği yapıyor.

Burada ayrıca tema parkı gezileri, tüm yıl boyunca hizmet veren bir kızak tepesi ve çeşitli kuş türleriyle tanışabileceğiniz bir botanik bahçesi bulunan Joy Land eğlence parkını da bulabilirsiniz.

Incheon Büyük Parkı | Namdong-gu, Incheon

inçeon büyük park hayvanat bahçesi

Incheon Grand Park’ta bir botanik bahçesi, bisikletle dolaşabileceğiniz bir göl, oyun alanları ve bir çocuk hayvanat bahçesi bulunmaktadır. Kore’deki çoğu hayvanat bahçesinden çok daha küçük olmasına rağmen, Incheon Grand Park’ta daha büyük bir gün planınıza hayvanları görmeyi de dahil edebilirsiniz.

Incheon Grand Park’a ücretsiz giriş vardır ve Botanik Bahçesi ve Çocuk Hayvanat Bahçesi’nin açılış saatleri 09:00 – 18:00 arasındadır ve her Pazartesi kapalıdır.

Tavsiye edilmez:

Jeonju Hayvanat Bahçesi | Deokjin-gu, Jeonju

Kuzey Jeolla Eyaletinde bulunan Jeonju Hayvanat Bahçesi, kapılarını ilk kez 1978’de halka açtı. Diğer hayvanlar arasında kaplanlar, zürafalar ve su aygırlarına ev sahipliği yapan Jeonju Hayvanat Bahçesi’nde ayrıca bir akvaryum ve DreamLand adında bir eğlence parkı bulunuyor. Bilet fiyatları yetişkinler için 1.300 won, gençler için 600 won ve çocuklar için 400 won.

Jeonju Hayvanat Bahçesi, çevrimiçi eleştirmenler tarafından kötü koşullar ve hayvan ihmali ile suçlandı . Bu nedenle, onları “Tavsiye Edilmez” altına yerleştirdik.

Tüm fotoğraflar ilgili hayvanat bahçelerinin izniyle. 

More on this topic

Comments

Advertismentspot_img

Popular stories