Dizi Tanıtımı: Moon in the Day

0
100

Dizinin Adı: Moon in the Day | The Moon that Rises in the Day | 낮에 뜨는 달

Yönetmen: Pyo Min Soo, Park Chan Yool

Yapımcı: ENA, Netflix

Bölüm Sayısı: 14

Yayın Gün / Saat: Çarşamba, Perşembe

Gösterim Tarihi:25 Ekim 2023 – 7 Aralık 2023

Türü: Gerilim, Tarih, Romantik, Fantastik

Ülke: Güney Kore

Dil: Korece

Aynı isimle Webtoon’u bulunmaktadır. Hayalistic.com da.

Konusu:

Moon in the Day, geçmiş ve günümüz arasında geçen 1500 yıllık romantik bir hikayeyi konu almaktadır. 1500 yıl önce bir adam, sevdiği kadın tarafından öldürülür ve kendisi için zaman adeta durur. 1500 yıl sonra ise sevgilisinin reenkarnasyonu ile tekrar karşılaşır.

Karakterler:

Kim Young Dae, dizide Do Ha ve Han Jun Oh karakterlerini canlandırmaktadır. Han Jun Oh, Kore’de tanınmış bir yıldızdır. Do Ha ise Silla Hanedanlığı’nın seçkin bir soylusudur. İkisi birbirinden tamamıyla zıt karakterlere sahiptir. Bir gün, ünlü bir isim olan Han Jun Oh’un ruhu, Silla Hanedanlığı zamanında yaşayan Do Ha ile değişir. Bu değişime sebep olan kaza sırasında Han Jun Oh’u kurtaran Kang Young Hwa’nın hayatı ise ilginç bir hal alır.

Pyo Ye Jin dizide Kang Young Hwa ve Han Ri Ta karakterlerini canlandırıyor. Kang Young Hwa, günümüzde koruma görevlisi olarak çalışmaktadır. Han Ri Ta olarak yaşadığı geçmiş yaşamında ise Daegaya’daki soylu bir aileden hayatta kalan tek kişidir. 

On Joo Wan dizide, Han Jun Oh’un ağabeyi ve aynı zamanda Jun Oh’un ajansı Beginning Entertainment’ın CEO’su Han Min Oh karakterini canlandırıyor. Kardeşi için her şeyi göze alabilecek birisidir.

Fragman: