Hukuk Temalı Kore Dizileri

Related Articles

Merhabalar bu aralar çok uzak kaldım blogtan şimdi ise bomba bir liste ile sizlere geldim. Sizler aksiyon, romantik, duygusal ve komik bulabileceğiniz bir hukuk dizi listesiyle geldim. Hepsi başlı başına bir eserdir şimdi bir bakalım…

Law School

Konusu:Dizi, prestijli bir hukuk fakültesinde bir profesör ve onun öğrencilerinin karşılaştığı benzeri görülmemiş bir davanın etrafında dönmektedir.

Vincenzo

Konusu:Dizi, öksüz ve yetim olan Park Joo Hyeong, küçük yaşta evlat edinildikten sonra İtalya’ya gider. İtalya’da kimliği değiştirilir. Vincenzo Cassano adını alır. Yetişkin olduğunda, mafya için danışman olarak çalışan bir avukat olur. Mafya grupları birbirleriyle savaştığı için Güney Kore’ye gider. Orada Avukat Hong Cha Young, bir davayı kazanmak için her şeyi yapacak bir avukattır. Bizim oğlan hırslı olan Hong Cha Younguna aşık olur. Ve olaylar başlar.

While You Were Sleeping

Konusu:Dizi, rüyalarında başkaların başına gelen talihsiz olayları görebilen bir kadın (Suzy) ile kadının rüyalarının gerçekleşmesini önlemek için elinden gelen her şeyi yapan (Lee Jong-Suk) bir savcının hikâyesini anlatmaktadır.

Stranger 1

Konusu:Dizi, empati duyma yetisini kaybetmiş bir savcı (Cho Seung-Woo) ile bir dedektifin (Bae Doo-Na), siyasi yolsuzluğu ortadan kaldırmak ve bir seri cinayet davası çözmek için birlikte çalışmasını konu almaktadır.

Ms.Hamurabi

Konusu:Dizi, farklı kişiliklere ve farklı bakış açılarına sahip olan bir grup hâkimin etrafında dönmektedir. Zaman geçtikçe aldıkları davalar ile olgunlaşırlar.

Babel

Konusu:Dizi, intikam almak ile aşk arasında kalmış bir savcının (Park Si-Hoo) etrafında dönmektedir. O, intikamını almak için her şeyi yapmaya göze almıştır. Ancak bir gün, evlendikten sonra hayatı mahvolan bir oyuncuya (Jang Hee-Jin) gönlünü kaptırır. Ayrıca dizi, bir cinayet davasının çirkin gerçeklerine ve şirket sahibi iki farklı ailenin arasındaki güç savaşına odaklanmaktadır.

Lawless Lawyer

Konusu:Dizi, annesinin intikamını almak için mücadele eden bir avukatın (Lee Joon-Gi) etrafında dönmektedir.

Suspicious Partner

Konusu:Dizi, üzerinde kalan katil damgasını temizleyebilmek için gerçek katilin peşine düşen Eun Bong-Hee (Nam Ji-Hyun) ve ona yardım eden No Ji-Wook’un (Ji Chang-Wook) etrafında dönmektedir. Çok geçmeden ikili bu kovalamacının içinde birbirine âşık olur.

Whisper

Konusu:Dizi, bir dedektif (Lee Bo-Young) ile bir hâkimin (Lee Sang-Yoon) ‘Taebaek’ adlı büyük bir hukuk firmasının yolsuzluklarını ortaya çıkarma mücadelesini konu almaktadır.

The Devil Judge 

Konusu:Hukuk temalı dizi The Devil Judge‘da, iki yargıç arasında yaşanan rekabet konu ediliyor. Kang Yo-Han bir baş yargıçtır. O, zengin bir ailenin varisi olsa da bu durumu herkesten gizlemektedir. Kang Yo-Han, adalet inancını yitirmiş bir yargıçtır.Bu sebeple gerçek suçluları cezalandırırken mahkemeyi kişisel şovuna çevirmektedir.Genç yargıç Kim Ga-On ise Kang Yo-Han’ın hukuku ele alış yöntemlerini sorgulayıp onun gerçekte kim olduğunu ortaya çıkarmaya çalışan biridir.

Taxi Driver 

Konusu:Dizide olaylar, hukukun adaleti sağlayamayarak mağdur ettiği insanların sığındığı ‘Rainbow Taxi’ isminde bir taksi şirketinin etrafında gelişiyor.Bu şirketin müşterileri yaşadıkları mağduriyet sonrası intikam talep ettiğinde Rainbow Taksi onların bu isteklerini yerine getirmektedir.Şoförlerden Kim Do-Ki, eski bir askerdir.Onun annesi bir seri katil tarafından öldürülmüştür.Cesaretli ve dövüş konusunda oldukça yeteneklidir. Kang Ha-Na ise bir savcıdır.O, adalet duygusu yüksek biridir.Hukukun çare olmadığı, adaletsizliğin yaşandığı noktada şiddete başvurmaktan çekinmez. Kang Ha-Na, eski bir mahkumla alakalı bir davayı araştırıp ipuçlarını takip ettiğinde Kim Do-Ki ile karşılaşacaktır.

Abyss

Konusu:Fantastik olayların işlendiği dizi Abyss‘de, Cha-Min ve Se-Yeon isminde iki karakterin başından geçen olaylar anlatılıyor.İki genç yaşadıkları üzücü olaylar sonrasında hayatlarını yitirir. Abyss isminde kadim,gizemli bir nesne sayesinde yeniden hayata döndüklerinde bedenlerinin çok farklı olduklarını görürler.Öyle ki ikisi de önceki bedenlerinden farklı bedenlerde hayat bulmuşlardır. Se-Yeon, önceki hayatında herkesin konuştuğu bir güzelliğe sahipken yeni hayatında diğer normal insanlar gibi görünmeye başlar. Cha-Min ise önceki hayatında kimse tarafından fark edilmeyecek bir fiziki görünüme sahipken Abyss ile birlikte yeniden hayata geldiğinde son derece yakışıklı bir adam haline gelmiştir.Hukuk alanında çalışan bu iki genç birlikte, çözülmesi zor bir cinayetin peşinden giderek katillerin ceza almasını sağlamaya çalışacaklardır.

Class Of Lies

Konusu:Dizide, suç işlemiş bir grup genç ve onların mağdur ettiği insanlar arasında yaşananlar anlatılıyor.Suç,işleyenlerin yanına kar kalmışken bir öğretmen bu gidişatı bozar ve adaleti sağlamaya çalışır.Ki Moo-Hyeok, geçmişte çok önemli davalara bakmış bir avukattır.Ancak onun mesleğinde en önemli her zaman para olmuştur.Aldığı bir davada para yüzünden tüm saygınlığını yitirir ve bir okulda geçici olarak öğretmenlik yapmaya başlar.Ki Moo-Hyeok, bu okulda üzeri kapatılmış birtakım suçlarla karşılaşır ve doğru olanı yapıp suçluların cezalanmasını sağlamak için bir mücadele içerisine girer.Ona bu davada okulun beden öğretmeni olan Ha So-Hyun yardımcı olacaktır

Touch Your Heart 

Konusu:Romantik-komedi türündeki dizi Touch Your Heart, ünlü bir dizi oyuncusu olan Yeon-Soo ile avukat Kwon Jung-Rok arasındaki aşk hikayesini işliyor. Yeon-Soo, oyunculuğunun aksine bir magazin figürü olması sebebiyle tanınmış bir kadındır.Zengin bir ailenin oğlu olan bir adamla adı skandal bir olaya karışır ve kariyeri bitme noktasına gelir.Yeon-Soo, güç bela bir içerisinde yer alacağı bir proje bulur ancak oyunculuk konusunda o kadar yeteneksizdir ki bu işi başaramaz.Rolünü iyi yapabilmek için çareyi Kwon Jung-Rok isminde bir avukatın yanında sekreter olarak çalışmakta bulur. Kwon Jung-Rok, soğuk insanlara tepeden bakan birisidir.Aldığı davaları kazanmak için elinden gelen her şeyi yapan bir avukattır.Patronunun isteğiyle, hiç istemese de Yeon-Soo’yu yanında çalışması için işe alır.

 

     “Bunlar sizlere bu mükemmel listeyi sunuyorum izlerken eğleneceğiniz ve düşüneceğiniz bir liste umarım beğenirsiniz. Sizlerinde önermek istediği hukuk dizileri varsa yorumlarda belirtiniz.”

 

More on this topic

Comments

Advertismentspot_img

Popular stories