Dizi Tanıtımı: Dare to Love Me

0
120

Dizinin Adı: Dare to Love Me (2024) | 함부로 대해줘

Yapımcı: KBS2

Bölüm Sayısı: 16

Yayın Gün / Saat: Pazartesi, Salı

Gösterim Tarihi: 13 Mayıs 2024 – 2 Temmuz 2024

Dizi Türü: Romantik, Komedi

Ülke: Güney Kore

Dil: Korece

Konusu:

Konfüçyüsçü değerlere derinden bağlı bir alim olan Shin Yoon Bok, bir webtoon yazarı olma hayalinin peşinden gitmek için Seul’deki evini terk etmeye karar verdiğinde, hayatın mücadelelerinden bıkmış bir kadın olan Kim Hong Do’yla karşılaşmasıyla yolculuğu önemli bir hal alır. Duygularına karşı temkinli davranan Yoon Bok, önünde uzanan duygu kasırgasında nasıl yol alacak?

Karakterler:

Shin Yoon Bok, Konfüçyüsçü iyilikseverlik, doğruluk, nezaket ve bilgelik gibi erdemleri doğrultusunda hayatını yaşayan, başkalarına karşı nazik ama kendine karşı katıdır. Aile büyüklerinin sözlerinin kanun olduğuna inanan Shin Yoon Bok, insanlara kolay güvenmemektedir. Bu yüzden herkese karşı nazik olsa da biri onunla yakınlaşmaya çalıştığında sınır çizmektedir. Konfüçyüsçülüğün somut örneği olmasına rağmen içinde maceraya aç bir genç vardır. Webtoon sanatçısı olabilmek için evden kaçarak Seul’e geldiğinde kaçınılmaz ruh eşi Kim Hong Do ile tanışır ve tüm hayatı değişir. 

Shin Yoon Bok / Kim Myung Soo

Kim Hong Do, hiçbir bağlantısı olmamasına rağmen tasarım endüstrisinde ayakta kalmaya çalışan ve hayllerinden asla vazgeçmeyen birisidir.

Kim Hong Do / Lee Yoo Young
İlişki Ağı

Fragmanı:

Dizi hakkında ne düşünüyorsunuz?