Polisiye Ve Asya Severler Ekran Başına! Karşınızda; MEMORY LOST

0
203

Merhabalar.. Size polisiye odaklı bir Çin dizisi getirdim. Adı başlıkta da gördüğünüz gibi Memory Lost. Biraz bilim kurgu, biraz polisiye ve biraz romantizmin birleşimi. 2016 yılında çıkan, senaryosunda birden fazla ismin katkısı olan dizinin aynı isimde kitabı bulunmaktadır. Başrolü; Yang Rong, Bai Yu ve Evan Li paylaşmaktadır.

Konusu; Beş yıl önceki anılarını unutan zeki bir polis memuru olan Bai Jin Xi hayatına, eksikliğini anımsadığı birinin yokluğunda devam etmektedir. Onun aksine 5 yıl önceki unutulmuş anılarına rağmen bir nişanlısı olduğunu söyleyen ve bu kayıp nişanlıyı yıllarca arayan Han Chen ile yolları kesişir. Aynı mesleği icra eden polis memuru Han Chen aynı zaman da bir suçlu profili çizeridir.

Bir dava üzerine bir araya gelen ikili birbirlerine karşı, aralarında ki zıtlıkların oluşturduğu kedi köpek gibi çekişmeye rağmen bir çekim hissetmektedir. Çözmeye çalıştıkları davalar kendilerine harfler veren bir çeteye götürür. Her biri farklı alanlarda ustalaşmış olan çete üyeleri cinayetlere kendi imzalarını atarak iz bırakmaktadır. Bu cinayetler çözüldükçe ve çete üyeleri teker teker ortaya çıktıkça ikilinin kaybolan geçmişi de çözülmeye başlar. Ayrıca oyuna çoktan dahil olmuş arka planda ki ele başı da izini bırakmaya başlar.

***

Kitabı yazar Ding Mo tarafından ele alınmıştır. Aynı zamanda senaryoda da etkisi bulunmaktadır. Dizi kanal iQiyi tarafından yayınlanmıştır. İlk izlediğimde her bölüm hem eğlenceli hem de merak uyandırıcı geçtiğini düşündüğüm bir Çin dizisiydi. Animasyon kullanılan noktaları fazla amatör bulsam da izlerken keyif almıştım. Tabi bu fikrimi teyit etmek size kalmış.

Keyifli seyirler…