Dizi Tanıtımı: The Golden Spoon

0
481

Adı: The Golden Spoon
Tür: Psikolojik, Dram, Fantezi, Doğaüstü
Yönetmen: Song Hyun Wook
Senarist: Kim Eun Hee, Yoon Eun Kyung
Yapım Şirketi: –
Yayıncı: MBC, Disney+
imdb: –
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2022
Yayın Tarihi: 23 Eylül 2022 – 12 Kasım 2022
Yayın Günleri ve Saati: Cuma, Cumartesi
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Konusu: Dizi, bulduğu sihirli bir altın kaşık sayesinde zengin bir arkadaşıyla hayatlarını değiştiren Seung Cheon’un etrafında dönmektedir. Fakir ama sevgi dolu ailesini zengin bir aileye tercih eden Seung Cheon’un fikrini değiştirmek için sadece üç şansı vardır. Bu yüzden iki olası geleceğinden hangisinin seçilmeye değer olduğuna karar vermek zorundadır.

Karakterler:

Lee Seung Cheon: Yook Sung Jae dizide, fakir bir ailede büyüyen Lee Seung Cheon karakterini canlandırıyor. Bir lise öğrencisi olan Seung Cheon, bulunduğu durumdan ve fakir çevresinden nefret etmektedir. Bir gün yaşlı bir kadınla tanışır. Kadın 3 dolar karşılığında ona altın bir kaşık verir. Ve Seung Cheon’a, kendi yaşıtı birinin evinde üç öğün bu kaşıkla yemek yemesi halinde ebeveynlerini o kişinin ebeveynleriyle değiştirebileceğini söyler. Böylece arkadaşı Hwang Tae Yong’un evinde üç öğün yer ve hayatı tamamen değişir.

“The Golden Spoon” (2022 Drama): Cast & Summary

Hwang Tae Yong: Lee Jong Won dizide, zengin bir ailede büyüyen Hwang Tae Yong karakterini canlandırıyor. Babası büyük bir şirketi yönetmektedir.

“The Golden Spoon” (2022 Drama): Cast & Summary

Na Joo Hee: Jung Chayeon dizide sıradan bir hayatın hayalini kuran Na Joo Hee karakterini canlandırmaktadır. Sevgisiz bir ilişkiye hapsolmuş chaebol varisidir.

“The Golden Spoon” (2022 Drama): Cast & Summary

Oh Yeo Jin: Yeon Woo dizide, bir ailenin tek kızı olmasına rağmen doyumsuz bir hırsa sahip olan öğrenci Oh Yeo Jin karakterini canlandırmaktadır.

“The Golden Spoon” (2022 Drama): Cast & Summary

FRAGMANLAR

NOT:
1- Dizi, HD3’nin “The Golden Spoon” (금수저) adlı webtoonundan uyarlanmıştır.