Naçizane Bir Minik Tavsiye

Related Articles

Merhabalar…

Şimdi bahsedeceğim şeyler belki size saçma gelebilir ancak benim bir abla olarak bunları konuşmam gerek.

Günümüzde pek çok animede mangada webtoonların pek çoğunda reenkarnasyondan bahsediliyor. Bunu neden anlattığıma gelirsek yakın bir zamanda gördüğüm bir habere göre 13 yaşındaki küçük bir kardeşimiz maalesef ki reenkarnasyon inancı ile hayatını kaybetti. Başka gördüğüm bir diğer haber ise Hindistan’da, in**har ettiği sırada kendisini bir meleğin kurtaracağını düşünen bir başka küçük kardeşimizdir.

Öncelikle bu konuda bir açıklık getirmem gerekiyor. Bizlerin inanışında reenkarnasyon yok. Ancak reenkarne olsaydık bile kimse bilemez şimdiki hayatımızdan daha iyi mi yoksa daha kötü mü olacağını. Bu yüzden ailenizde, okulunuzda ne sıkıntı yaşarsanız yaşayın… Ölmek gibi bir düşünce aklınıza bile gelmesin…

Birilerine anlatın sıkıntınızı. İçinizi dökün. Belki en yakın arkadaşınıza belki hiç tanımadığınız bizlere…eğer ki kimseye anlatamam size bile diyorsanız da… Yazın bir kağıda. Sonra da yakın o kağıdı. Belki sorunlarınız geçmez ama içinizi biraz da olsun rahatlatır.

Unutmayın;

Herkesin bir nedenden sıkıntısı var… Benim de anlatamadığım sıkıntılarım var elbet. Ama gülümseyip geçiyorum ve in**har etmek gibi bir şeyi düşünmüyorum… Sizler de düşünmeyin düşündürtmeyin.

Ve unutmayın ki okuduğumuz bu seriler yazarların uydurduğu birer masaldan ibaret. Gerçekle hiçbir alakası yok… İnanmayın…

More on this topic

Comments

Advertismentspot_img

Popular stories