Kore’de Uzak Durmanız Gereken 4 Hayvan

Related Articles

1) 멧돼지 (Yaban Domuzu)

Bu yaban domuzlarının Kore’de yenen bütün domuz etleri için intikam aldığı söylenebilir 🙂 Özellikle Jeju adasında bulunan yaban domuzları dağlık alanlarda bolca bulunup son yıllarda yiyecek bulamadıkları için şehir merkezlerine inmeye başlamışlar. Çok hızlı ve güçlü olan bu hayvanların insanlarla karşılaşmalarının sonucu ölümle sonuçlanabilir. Yani Kore’de karşınıza bir yaban domuzu çıkarsa arkanıza bakmadan kaçıp saklanın.


2) 말벌  ( Dev eşek arısı )

Bu vahşi arılardan maalesef Kore’de bolca mevcut. Genellikle büyük ağaçlarda ve mezarlık alanlarda temizlenmemiş otların arasında bulunurlar. Kore’de mezar ziyaretleri sırasında bu arılar tarafından sokulup ölen insanlar varmış. Her yıl bir kaç vaka çıkıyormuş bu şekilde..
 

3) 독사 ( Zehirli Yılan )

 

Bu yılanlar genellikle dağlarda, dere kıyılarında ve kayaların altlarında bulunurlar.  Kore’de görülecek en yaygın hayvanlardan değiller fakat eğer görürseniz çocuklarınızı koruyun.. Kore’de bulunan yılanların zehri bir yetişkini öldürmeye tam olarak yetmez fakat bir çocuğu rahatlıkla öldürebilir..

4) 해파리 ( Deniz Anası )

 

Deniz anası her okyanus ülkesinin sıkıntısıdır fakat Kore’de son yıllarda epey artmış.. Geçen yıl tam olarak 2000 Deniz anası sokmasından şikayet gelmiş ve 8 yaşında bir kız çocuğu bu yüzden ölmüş.  Koreliler bu deniz analarını öldürmek için robotlar inşa ettiler ve şimdilik işe yaradığı düşünülüyor.

 

More on this topic

Comments

Advertismentspot_img

Popular stories