Eğlence Programı Önerisi: Nineteen to Twenty

0
234

Programın Adı: Nineteen to Twenty

Yapımcı: Netflix

Bölüm Sayısı: 13

Ülke: Güney Kore

Dil: Korece

Konusu:

Bu program, 19 yaşındaki gençlerin 20 yaşına girmek üzereyken yaşadıklarını konu alıyor. 20 yaşına girmelerine günler kalan gençler, arkadaşlarıyla vakit geçirerek yavaş ama emin adımlarla yetişkinliğe hazırlanırlar. Bunun için tüm Z Kuşağı katılımcıları, bir yetişkin olabilme konusunda yararlı bilgiler almak için “19 Okulu”na gitmeye başlar. Yeni Yıl Günü’nde tüm katılımcılar, ebeveynleri ve öğretmenleriyle yollarını ayırarak, bağımsızlıklarını temsil eden ve çekiciliklerini sergileyebilecekleri, beklenmedik bağlar kurabilecekleri yetişkin yolculuklarının başlangıcı olan “20. Ev”e taşınırlar.

Fragman:

SPOİLER!!!!

Öncellikle bu programı izlemeyi çok erteledim. İlk 6 bölüm çok hızlı izleniliyor. 6 dan sonra bir yavaşlık var. Bilmiyorum bana öyle geldi. Özellikle 10. Bölüm tam bir entrika bölümdü. İzlemek çok zor oldu. 13 bölüm bir çırpıda bitti. Bitince ben de onlarla ağladım. Evet belki kurgu cartı cutu derken o kadar güzeldi ki. Çok farklıydı.

Şimdi gelelim favori çiftime

Pyeong seok ve Heejin

Bu çiftin tam 7 aydır birlikte olmasına o kadar çok mutluyum ki. İnşallah hiç nazar değmez. Program boyunca en gerçek çift bunlardı. Kimse araya girmeden güzelce bağlandı. Genelde arkadaş grubunda böyle bir çift olur. Yıllarca birlikte olurlar hatta evlenirler. Bunlarda baştan beri bu enerjiyi hissetim.

Asla ön göremediğim bir çift de var

Yeerin ve Jimin

Program yayınlandıktan sonra sohbet programı tarzında bir program yaptılar. Ayrıldıklarını ve arkadaş olarak kaldıklarını söylediler. Bana başta da bu çift geçmemişti. Uyumlu olduklarını hissedemedim. Jimin’in kilo almasına ayrıca çok sevindim. Hem büyük göstermiş hem de çok yakışmış. Yeerin, mukbang kanalı açsa sabah akşam izlerim. Bence çok güzel yemek yiyor.

Jeong Seo-yeong

Şu programda en çok üzüldüğüm kişilerden biri. Kızın resmini bile bulmam çok zor oldu. Program ilk başladığında Seo-yeong, kesin çok popüler olur diyordum. Tam tersine kız çok dışlandı. Program da 13 bölümde toplam yarım saatlik görüntüsü yoktur. Özellikle son bölümler hiç gösterilmedi. Jimin’in bu kıza yaptığı davranışlara da ayrı uyuz oldum. Jiwoo gelene kadar gayet iyiydiler. Ayrıca Sang-wo da kızın arkasından konuştu. Seo-yeong, hem çok güzel hem de düzgün bir kız. İlk bölümlerde gözlerine fazla beyaz kalem sürdüğü için bana ayrı garip geliyordu. Sonra beyaz kalem sürmeyi azaltınca 10/10 bir kız. Oyuncu olmak istediği için projelerini merak ediyorum ^^

İkinci üzüldüğüm kişi

Se-yeong

19’lar okulunda Yeerin ile gerçekten çok iyilerdi. Ben kesin olurlar gözüyle bakıyordum. Taa ki Jiwoo gelene kadar. Jiwoo, programda aşırı popüler oldu. 3 kişi hoşlandı. Bence programdaki her kız çok güzeldi. Se-yeong, kesinlikle mükemmel bir erkek. Ben Jiwoo’nun yerinde olsam Jung-yunu seçmezdim. Se-yeong, kendini çok güzel ifade etti. Cesur ve kendinden emin davrandı. Tiktokta bir video gördüm. Herkes kapıyı açıp kendileri giriyor. Randevulardan sonra vs. Se-yeong ise Jiwoona hep kapıyı açıyor. Onun geçmesine izin veriyor. 11. Bölümde ağladığı yerde mahvoldum. Gerçekten kızı sevdiğini hissettim.

Jiwoo ve Jung-yun çiftine nötrüm. Ne seviyorum ne de sevmiyorum. Jiwoo, gerçekten Jung-yun’u açmaya çok çalıştı. Sürekli fırsatlar verdi. Şuan sevgililer mi bilmiyorum.

Başta sevip sonda sevmediğim iki kişi

Seohyeon ve Sangwon

Sang won ve Seo Hyeon. Başta bu çiftte kesin olur gözüyle bakıyordum ama Sang won’un sürekli kızı beni seçmelisin gibi girdiği tiriplerden sonra tahammül edemedim. Seo Hyeon’u ben aslında başta da pek sevemedim. Garip bir iticilik var kızda. Yine de röportajlar da kendinden emin tavırları çok hoşuma gitti.

Umarım şimdi ne yapıyorlar gibi ileri de bir program olur. Olmasa bile bundan 10-20 yıl sonra hepsi bir gün buluşup yemek yiyeceklermiş gibi hissediyorum.

Siz programı nasıl buldunuz?