FİLM YORUMU: THE DRUG KİNG

Related Articles

 

2018 yılı Kore yapımı orijinal adıyla Ma-Yak-Wang netflix yapımcılığıyla izleyicilerle buluşmuştur. Drama, suç, gerilim, gansgter türünü sevenler için birebir olan film 2 saat 18 dakikadır.

Konusuna gelecek olursak, film 1970 yılları Japonya’sın da geçmektedir. Film, Lee Doo Sam’ın Busan’da kaçakçılık yaptığı sırada yakalanıp hapse girmesiyle başlar. Hapishaneden çıktığında uyuşturucu piyasasının hareketlenmesiyle parayı kırmak amacıyla uyuşturucu piyasasına girmesi ve Japonya’da uyuşturucu baronu olmasını konu alır. Zamanla Japonya’da uyuşturucu kaçakçılık imparatorluğu kuran Lee Doo Sam’ın başı devletle belaya girer. Savcı Kim In Go’nun yakın takibe aldığı Lee Doo Sam büyük bir tehditle karşı karşıyadır. Savcı ile uyuşturucu baronunun oynadığı köşe kapmacayı kim kazanacak?

Filmin güçlü kadrosunu Song Kang-ho, Cho Jung-seok, Bae Doona, Kim So-jin, Kim Dae-myung, Jo Woo-jin, Lee Hee-jun, Song Young-chang ve Yoon Je-moon gibi isimler oluşturmaktadır.  Açıkcası söylemek gerekirse Kim Ho Song’a uyuşturucu baronu , Jo Jeong Sok’a da savcı olmak çok yakışmış 🙂

Film açgözlülüğün ve doyumsuzluğun başa ne işler açabileceğini güzel bir şekilde ortaya koymuş. Filmde cinsellik var mı? E tabii ki var sonuçta netflix yapımı. Ama filmin genelini düşünürsek %1’lik kısmı cinsellik içeriyor denilebilir ve bu da bundan rahatsız olanlar için filmi ileri sararak bu sorunu çözebilir sarılan kısımlardan kaçırılacak bir konuşma olmadığını söylesek yeridir. E kan var mı hacı ? diye sorarsanız o da tabii ki var sonuçta suç ve gerilim filmi hem de baayyaağı var rahatsız olanların dikkatine.

İyi seyirler dileriz 🙂

 

 

More on this topic

Comments

Advertismentspot_img

Popular stories