Dizi Önerisi: Yumi’s Cells

0
258

Adı: Yumi’s Cells | 유미의 세포들
Tür: Dram, Romantik, Komedi, Psikolojik
Yönetmen: Lee Sang-Yeob
Senarist: Lee Dong-Gun (webtoon), Song Jae-Jung, Kim Yoon-Joo, Kim Kyung-Ran
Yapım Şirketi: Studio N, Studio Dragon
Yayıncı: tvN
imdb: 8,7
Bölüm Sayısı: 28 (2 Sezon)
Yapım Yılı: 2020-2022
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Konusu:

Dizi, Yu-Mi (Kim Go-Eun) adında bekar sıradan bir ofis çalışanının etrafında dönmektedir. Ayrıca dizi, Yu-Mi’nin kafasındaki her düşünceyi, duyguyu ve eylemi kontrol eden birçok beyin hücresinin bakış açısından anlatılmaktadır. Ancak acı verici bir ayrılıktan sonra Yu-Mi’nin aşk hücreleri tamamen kapanmıştır. Bu ayrılığın ardından tesadüf eseri oyun tasarımcısı Goo Woong ile karşılaşması ise her şeyi değiştirir. Artık çok daha akıllı ve daha olgun olan Yu Mi, beklenmedik bir ilham kaynağının içindeki ateşi tutuşturmasından sonra kendisini bir takım zorluklara göğüs germeye istekli bulur. Böylece iş arkadaşı Bobby Yoo’dan ilham alan Yu-Mi ve çalışkan hücreleri onun tüm hayallerini gerçekleştirmek için yola çıkar.

Karakterler:

Kim Go-Eun dizide duygularını ifade etmekte zorlanan sıradan bir ofis çalışanı olan Yu-Mi karakterini canlandırmaktadır. Hem aşk hayatında hem de kariyer hayatında büyümeyi deneyimledikçe, günlük hayatındaki küçük zevkler ile mutluluğu bulmayı öğrenir.

Kim Go-Eun / Yu-Mi

Ahn Bo-Hyun dizide Goo Woong karakterini canlandırmaktadır. Her konuda soğukkanlı bir tavır sergilese de aslında tam bir romantiktir. 

Ahn Bo-Hyun / Goo Woong

Fragman

Yorumum: Hücrelerin olduğu sahneler aşırı eğlenceliydi. Dizi genel olarak çok keyifli. Kafa dağıtıyım aynı zamanda keyif alıyım diye düşünüryorsanız bu diziye mutlaka bakın. Bölümleri de kısa ve akıcı. 8/10