Dizi Tanıtımı: Youth of May

0
561

Adı: Youth of May | 오월의 청춘
Tür: Dram, Romantik, Tarih, Gençlik
Yönetmen: Song Min-Yeop
Senarist: Lee Kang
Yapım Şirketi: KBS Drama Production, Story Hunter Production
Yayıncı: KBS2
imdb: –
Bölüm Sayısı: 12
Yapım Yılı: 2020 – 2021
Yayın Tarihi: 3 Mayıs 2021 – 8 Haziran 2021
Yayın Günleri ve Saati: Pazartesi & Salı – 21:30
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Konusu: Dizi, Mayıs 1980’de, Gwangju Ayaklanması’nın çalkantılı zamanlarında, birbirlerini seven iki gencin etrafında dönmektedir.

Karakterler:

Hwang Hee-Tae: Lee Do-Hyun dizide bir tıp öğrencisi olan Hwang Hee-Tae karakterini canlandıracak. Tıp fakültesine sınıfının en iyi notlarına sahip olarak girmiştir. Oldukça rahat biri gibi görünmesine karşın düşüncelerinden ödün vermeyen inatçı bir kişiliğe sahiptir.

Kim Myung-Hee: Go Min-Si dizide 3 yıldır bir hemşire olarak çalışan Kim Myung-Hee karakterini canlandıracak. Bulunduğu konuma ulaşmak için hayat mücadelesi vermiştir. En zorlu durumlarda dahi inancını kaybetmeyen ve adaletsizliğe karşı duran savaşçı ruhlu birisidir.

Lee Soo-Ryun: Keum Sae-Rok dizide bir hukuk öğrencisi olan Lee Soo-Ryun karakterini canlandıracak. Kim Myung-Hee’nin (Go Min-Si) en yakın arkadaşıdır. Varlıklı bir aileden gelmektedir. Toplumsal meselelerde adaleti sağlama konusunda kendisini bir öncü olarak görüp sorumlu hissetmektedir.

Lee Soo-Chan: Lee Sang-Yi dizide Lee Soo-Ryun’un (Keum Sae-Rok) abisi olan Lee Soo-Chan karakterini canlandıracak. Fransa’daki eğitimden döndükten sonra babasına aile işinde yardım etmeye başlamıştır.

FRAGMANLAR