Dizi Tanıtımı: The Matchmakers

0
703

Dizinin Adı: The Matchmakers | The Battle of Marriage | Sending Me to You | 혼례대첩

Yönetmen: Hwang Seung Gi

Senaryo: Ha So Jin

Yapımcı: KBS2, Viki Tv

Bölüm Sayısı: 16

Yayın Gün / Saat: Pazartesi, Salı

Gösterim Tarihi: 30 Ekim 2023 – 19 Aralık 2023

Türü: Romantik, Komedi, Tarihi, Melodram

Ülke: Güney Kore

Dil: Korece

Konusu:

Joseon Hanedanlığı döneminde geçen dizi genç dul Jung Soon Deok ile genç dul Shim Jung Woo arasındaki karşılaşmanın ve Joseon’u temsil eden dört genç bakireyi evlendirmek için ikilinin birlikte verdiği mücadeleyi anlatıyor.

Karakterler:

Rowoon dizide, parlak bir zekası ve bir o kadar da parlak bir görünüşü olan Shim Jung Woo karakterini canlandırıyor. 17 yaşına geldiğinde ve prenses ona aşık olduğunda kralın damadı olarak tüm gözler ona döner. Ancak prenses, düğün törenleri sırasında ölür ve böylece dul kalır. Bu olaydan sonra evliliklerinin geçersiz kılınmasını ister çünkü yapmak istediği tek şey yeteneklerinin sadece ülkesine yardım etmek için kullanılmasıdır. Bu yöndeki isteği ile çöpçatanlık işine girişir ve ülkedeki genç bakirelerin kralın emriyle evlenmesine yardımcı olur.

Cho Yi Hyun dizide, birinci başbakan yardımcısının ailesinin ikinci gelini Jung Soon Deok’u canlandırıyor. Hanyang Şehrindeki en iyi çöpçatan Bayan Yeo Joo olarak ikili bir hayat yaşamaktadır.

Henüz fragmanı yayınlanmadı.

Editör yorumu: Bu konu o kadar yapıldı ki. Bir tane daha gerek yoktu. Yine de başrolleri sevdiğim için şöyle bir bakarım. Genel olarak pek tarihi dizi sevmiyorum. Bakalım.

Diziyi merak ediyor musunuz?