Dizi Tanıtımı: The Killing Vote

0
573

Dizinin Adı: The Killing Vote | National Death Penalty Vote | 국민사형투표

Yönetmen: Park Shin Woo

Senaryo: Jo Yoon Young

Yapımcı: SBS

Bölüm Sayısı: 12

Gösterim Tarihi: 10 Ağu 2023 – 19 Ekim 2023

Dizi Türü: Gerilim, Gizem, Korku

Ülke: Güney Kore

Dil: Korece

Konusu:

Dizi, yasanın verdiği cezadan kaçan iğrenç suçluların ölüm cezası alıp almaması gerektiğine dair 18 yaşından büyük tüm vatandaşlara gönderilen bir anketin ardından gelişen olayları konu almaktadır. Bu anket sonucunda %50’den fazlasının suçluya ölüm cezası için oy vermesi halinde kim olduğu bilinmeyen “Dog Mask” tarafından öldürülür. Bu olayların ardından polis “Dog Mask”in peşine düşer ve Polis Teşkilatındaki Birinci Soruşturma Ekibinin lideri Kim Moo Chan, küçük kızına saldıran tecavüzcüyü öldüren ve ardından polise teslim olan eski ünlü hukuk bilgini Kwon Seok Joo ve Büyükşehir Polis Teşkilatında 5 yıl boyunca çalışan Güvenlik Bürosu çalışanı polis memuru Joo Hyun Seul olaylara karışır.

Karakterleri:

Park Hae-Jin dizide, Güney Polis Teşkilatında Birinci Soruşturma Ekibinin lideri olan Kim Moo-Chan karakterini canlandırmaktadır. Hayatta en çok polis teşkilatındaki kariyerini önemsemektedir. 

Park Hae-Jin / Kim Moo-Chan

Park Sung-Woong dizide, küçük kızına saldıran tecavüzcüyü öldürerek polise teslim olan eski hukuk bilgini Kwon Seok-Joo’yu canlandırmaktadır. Şu anda yer aldığı cezaevinde ona Profesör olarak sesleniyorlar.

Park Sung-Woong / Kwon Seok-Joo

Lim Ji-Yeon dizide, Seul Büyükşehir Polis Teşkilatı Siber Güvenlik Bürosunda 5 yıldır çalışan bir polis memuru Joo Hyun karakterini canlandırıyor.

Lim Ji-Yeon / Joo Hyun

Fragmanları:

Dizi izliyor musunuz? Nasıl buldunuz? Tavsiye eder misiniz?