Dizi Tanıtımı: Arthdal Chronicles: The Sword of Aramun

0
451

Adı: Arthdal Chronicles: The Sword of Aramoon | Aramun’s Sword: Arthdal Chronicles | Arthdal Chronicles: Season 2 | 아스달 연대기 시즌2
Tür: Tarih, Romantik, Fantastik, Politik
Yönetmen: Kim Kwang Shik
Senarist: Kim Young Hyun, Park Sang Yeon
Yapımcı: Disney+
Yapım Şirketi:
imdb:
Bölüm Sayısı: 12
Yapım Yılı: 2022 – 2023
Yayın Tarihi: 9 Eylül 2023 – 15 Ekim 2023
Yayın Günleri ve Saati: Cumartesi, Pazar
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Konusu: Antik Çağ döneminde, Arthdal adlı kurgusal bir diyarda geçen dizi kendi efsanelerini yaratan kahramanlar hakkında destansı bir hikayenin etrafında dönmektedir. Dizinin bu sezonu yaklaşık 10 yıl sonra Arth’ta olanların hikayesini anlatmaktadır. Sekiz yılı aşkın bir süre boyunca Arthdal, Targon tarafından katledilen kabilelerin büyük isyanını bastırmayı başarır. Ve nihayet Agos, 200 yıl sonra Eun Seom liderliğinde 30 klanın yeniden birleşmesini sağlar. Böylelikle Ta Gon’un Arthdal ​​Krallığı ve Eun Seom’un Ago birliği kaçınılmaz büyük bir savaşla karşı karşıya kalır.

1 – “Arthdal Chronicles” dizisinin 2. sezonudur.

Karakterler:

Eun Seom | Sa Ya: Lee Joon Gi dizide, Arthdal’a felaket getirecek bir kaderle dünyaya gelen Eun Seom’un yetişkin halini karakterini canlandırmaktadır. Annesi bir insandır, babası ise bir Nweantal’dır. 30 Klanı yeniden birleştirerek bir efsane haline gelir.

Tan Ya: Shin Sae Kyeong dizide, Tan Ya’nın yetişkin halini canlandırmaktadır. Wahan klanının halefidir. Halkın refahı için tanrıların iradesini kullanan Arthdal’ın baş rahibesidir.

Ta Gon: Jang Dong Gun dizide savaş kahramanı olan Ta Gon karakterini canlandırmaktadır. Mutlak gücü elde etmek için büyük bir savaş başlatan Arthdal’ın ilk kralıdır.

Tae Al Ha: Kim Ok Bin dizide bir kabile liderinin kızı olan Tae Al Ha karakterini canlandırmaktadır. Güçlü ve hırslı bir kişiliğe sahiptir. Hırslarına ulaşmak için hiçbir şeyden vazgeçmeyecek kadar kurnaz bir politikacıdır.

FRAGMANLAR