Dizi Tanıtımı: King The Land

0
345

Adı: King the Land | 킹더랜드
Tür: Romantik, Komedi
Yönetmen: Im Hyun Wook
Senarist: Chun Sung Il, Choi Rom
Yapımcı Şirket:
Yayıncı: JTBC, Netflix, TVING
imdb:
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2023
Yayın Tarihi: 17 Haziran 2023 – 6 Ağustos 2023
Yayın Günleri ve Saati: Cumartesi, Pazar
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Konusu: Dizi, otel endüstrisinde geçen hikayeler hakkında romantik-komedi dramasıdır. Goo Won sahte gülümsemelere dayanamayan The King Group’un chaebol varisidir. The King Group bünyesinde yer alan King of the Land, zengin otelcilere hizmet veren bir cennet olan VVIP iş salonudur. Burada Goo Won mesleğinin doğası gereği istemediği zamanlarda bile her zaman parlak bir gülümsemeye sahip olan Cheon Sa Rang ile tanıştığında içtenlikle gülümseyebilecekleri mutlu günler bulmak için yola çıkarlar.

Karakterler:

Goo Won: Lee Jun Ho dizide otellere, havayoluna ve dağıtım şirketlerine sahip olan King Group’un varisi Goo Won karakterini canlandırmaktadır. Parlak zekası, doğuştan gelen zarafeti ve büyüleyici cazibesi ile romantizm hariç her şeyde iyidir. Ancak küçükken aniden kaybolan annesine dair hiçbir şey hatırlayamamaktadır.

Cheon Sa Rang: Im Yoon Ah dizide sadece gülümsemesiyle bile dünyayı daha parlak bir hale getiren “Smile Queen” Cheon Sa Rang rolünü üstleniyor. En mutlu çocukluk anısı nedeniyle Goo Won’un ailesine ait olan King Hotel’de çalışmaktadır. Kusursuz olarak sağladığı müşteri hizmetleri ile lobinin danışma masasındaki pozisyonundan otelciler için rüya gibi bir yer olan King the Land’e kadar yükselir. Tek hayali insanları mutlu eden bir otel işletmecisi olmaktır. Ancak bu isteği King Hotel’in halefi Goo Won ortaya çıkınca son bulur. Çünkü ikili birbirlerinin tam tersidir ve sürekli olarak çatışmaktadırlar.

FRAGMANLAR