Dizi Tanıtımı: Doctor Lawyer

0
293

Adı: Doctor Lawyer | Dr. Lawyer | 닥터 로이어
Tür: Gerilim, Hukuk, Dram, Tıp
Yönetmen: Lee Yong Seok
Senarist: Jang Hong Chul
Yapım Şirketi: –
Yayıncı: MBC
imdb: –
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2021
Yayın Tarihi: 3 Haziran 2022 – 23 Temmuz 2022
Yayın Günleri ve Saati: Cuma, Cumartesi
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Konusu: Doctor Lawyer dizisi, uydurma bir ameliyatta her şeyini kaybettikten sonra tıbbi uygulama hatası avukatı olan dahi bir cerrah ve bu ameliyatta ailesinin tek üyesini ve sevgilisini kaybeden Tıbbi Suçlar Dairesi’nden bir savcı hakkında yürek ısıtan bir hikayeyi konu alıyor. Birlikte, insanların hayatlarının öneminin güç ve zenginliklerine göre sıralandığı sisteme karşı çıkarlar ve buna inananları cezalandırıp, haksızlığa uğrayan mağdurları savunurlar.

Karakterler:

Han Yi Han: So Ji Sub, genel ve göğüs cerrahisinde uzmanlaşmış çift kurul sertifikalı dahi bir doktor olan tıbbi uygulama hatası avukatı Han Yi Han rolünü canlandırıyor. Dört yıl önce Bansuk Üniversitesi Hastanesi’nin sevilen cerrahlarından biriydi. Ağır iş yüküne rağmen enerjisini yüksek tutan ve rahat bir gülümsemeyle meslektaşlarını rahatlatan bir doktordu. Tıbbi uygulama hatası avukatı olduktan sonra, kariyerinin değişmesine yol açan gizemli olayın peşine düşer.

“Doctor Lawyer” (2022 Drama): Cast & Summary

Geum Seok Young: Im Soo Hyang dizide, adalete sıkı sıkıya bağlı olan tutkulu savcı Geum Seok Young rolünü canlandırmaktadır.

“Doctor Lawyer” (2022 Drama): Cast & Summary

Jayden Lee: Shin Sung Rok dizide, lobi ve yatırım konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan Honors Hand’in Asya şubesinin başkanı Jayden Lee karakterini canlandırmaktadır. Başarıya olan tutkusu nedeniyle ne yapacağı belli olmayan üçüncü nesil bir Koreli-Amerikalıdır. Ayrıca sözleri ve eylemleriyle her şeyi kontrol etme gücüne sahip birisidir.

“Doctor Lawyer” (2022 Drama): Cast & Summary

FRAGMANLAR