2023’de Vizyona Girecek Filmler!

0
484

2023’de vizyona girecek filmlerin tarihleri belirlendi. Çoğumuzun beklediği filmler hangi tarihte? Hemen bakalım.

1) A Man Called Otto (Hayata Röveşata Çeken Adam) – 13 Ocak 2023


Konusu: Fredrik Backman’ın aynı adlı romanından uyarlanan A Man Called Ove, emekli olan huysuz bir adamın, hayatına odaklanıyor. Eşini kaybeden ve günlerini onun mezarını ziyaret ederek geçiren Ove, mahallenin huysuz ihtiyarıdır. Onun hayatı, karşı dairelerine taşınan yeni komşuları ile beklenmedik bir arkadaşlık kurması ile bambaşka bir hal alır.

2) M3GAN – 13 Ocak 2023


Konusu: “M3GAN” dahi bir oyuncak şirketinde çalışan robotik mühendisi bir adamı konu ediyor. Mühendis, yakın zamanda yetim kalmış olan yeğenine destek olması ve arkadaşlık etmesi için bir robot tasarlar. Ancak küçük kız ile duygusal olarak bağ kurmaya programlanmış insansı robot, programlaması fazla iyi işlediği için yeni arkadaşı konusunda aşırı korumacı bir hale gelir. Bu korkutucu bağlanma durumu pek çok tehlikeyi de beraberinde getirir.

3) Babylon (Babil) – 20 Ocak 2023


Konusu: 1920’lerin Hollywood’unda geçen bir dönem filmi olacak olan “Babylon”un yönetmen koltuğunda Damien Chazelle oturuyor.

4) Puss in Boots: The Last Wish (Çizmeli Kedi: Son Dilek) – 27 Ocak 2023


Konusu: Çizmeli Kedi: Son Dilek, 9 canının 8’ini acımasızca harcayan Çizmeli Kedi’nin maceralarını konu ediyor. Çizmeli kedi macera tutkusunun ona çok pahalıya mal olduğunu keşfeder. Macera tutkusunun bedelini 9 canından 8’ini harcayarak ödeyen Çizmeli Kedi, son bir maceraya atılır. Efsanevi Son Dilek’i bulmak için destansı bil yolculuğa çıkan Çizmeli Kedi, amacına ulaşabilirse dokuz canını yenileyebilecektir.

5) Knock at the Cabin (Kulübeye Tıklat) – 3 Şubat 2023


Konusu: Ücra bir kulübede tatil yapan genç bir kız ve ailesinin hayatı, silahlı dört yabancı tarafından rehin alınmalarıyla bambaşka bir hal alır. Aileden, kıyametin önlenmesi için zorlu bir seçim yapması istenir. Dış dünya ile bağlantıları olmayana aile üyeleri, her şeylerini kaybetmeden önce zor bir karar vermek zorundadır.

6) The Banshees of Inisherin – 3 Şubat 2023


Konusu: The Banshees of Inisherin, uzak bir İrlanda adasında yaşayan iki arkadaşın hayatına odaklanıyor. İçlerinden biri artık arkadaşlıklarını sonlandırmak istediğinde ikili kendilerini endişe verici durumların içinde bulur.

7) The Expendables 4 (Cehennem Melekleri 4) – 3 Şubat 2023


Konusu: Cehennem Melekleri filminin dördüncü devam halkasıdır.

8) Ant-Man and the Wasp: Quantumania – 17 Şubat 2023


Konusu: Marvel aleminin sevilen süper kahramanlarından biri olan Ant-Man’in üçüncü devam halkası olan yapımın yönetmen koltuğunda bir kez daha Peyton Reed oturuyor.


9) The Son – 17 Şubat 2023


Konusu: Ebeveynlerinin boşanmasıyla birlikte zor zamanlar yaşayan Nicholas, dünyaya karşı ilgisizleşir. Artık eski gibi gülümsemeyen Nicholas, derslerine girmez ve yalan söylemeye başlar. Babasının yanına taşınan Nicholas, yeni ailesiyle yaşamaya başlamasıyla her şeyin yoluna gireceğini düşünür. Ancak taşındığında orada bulunmak istemediğini fark eder ve annesinin yanına geri dönmeye karar verir. Ancak Nicholas’ın annesinin yanına geri taşınma şansı var mıdır?

10) Empire of Light – 24 Şubat 2023


Konusu: Empire of Light, 1980’lerde İngiltere’nin güney sahilinde bulunan güzel bir eski sinemada ve çevresinde geçen bir aşk hikayesi olarak tanımlanıyor.