Webtoon Tadında Anime; MY NEXT LİFE AS A VİLLAİNESS

0
336

Herkese merhaba şimdi size Webtoonları aratmayacak bir animeyi tanıtmak istiyorum. Tam adı Otome Game No Hametsu Flag Shika Nai Akuyaku Reijou ni Tensei shiteshimatta olan anime bir isekai serisidir.

Eser; Satoru Yamaguchi tarafından yazılıp Nami Hidaka tarafından resmedilen hafif roman dizisidir. 2014 de yayınlanan 2015 de resmi cildi çıkan romanın 2021 itibari ile 10 cildi bulunmaktadır. Mangaka Hidaka’nın sanatıyla manga uyarlaması 2017 yılında shojo manga dergisi tarafından toparlandı ve daha sonra İngilizce lisanslandı. Nisan 2020 de animeleştirilmiştir.

Bu kadar kronoloji yeter 🙂

Konusuna gelecek olursak; Bir dükün tek kızı olarak hayatını yaşayan Katarina Claes 8 yaşında kafasını çarpması sonrası önceki hayatından anılarını hatırlar. Katarina önceki hayatında 17 yaşında bir lise öğrencisiyken okula gittiği sırada bir araba çarpması sonucu hayatını kaybetmiştir. Bir önceki gece yatmadan hemen önce en sevdiği oyun olan Fortune Lover’ı oynamıştır. İsmi ve yaşadığı ortam aklına bu oyunu getirir. Katarina Claes; dükün şımarık biricik kızı, prensin nişanlısı ve oyunun kötü karakteridir. Katarina kim olduğunu fark edince dehşet içerisinde kalır çünkü bu karakterin sonu hiç de iyi bitmez. Ancak daha sonra oyunun başlamasından çok öncesinde, daha hiç bir karakterin rollerinin belirlenmediği zaman diliminde olduğunu fark eder. Katarina kararını vermiştir. Bu kötü karakterin kaderini değiştirecektir.

İlk önce nişanlısı prensten başlayarak, üvey erkek kardeşine oradan diğer karakterlere ve en sonunda da başrol olan kadın oyuncuya kadar herkesle arasını düzgün tutacaktır. Katarina bu amaç uğruna hayatını yaşamaya başlar. Oyunda ki rollerinden ve kötü durumlardan kaçınarak hayatını yaşayan Katarina’nın sonunda her şeyin başlangıcı olan akademiye giriş zamanı gelir. Burada ana kadın oyuncuya kendini sevdirmeye ve onun ile diğer erkek karakterler arasından çekilmeye kararlıdır. Ancak olaylar beklediği gibi gelişmez ve hikaye oyundakinden çoktan değişmiştir. Katarina yeni zorluklar ile baş etmeye ve oyunda her an yön değiştirebilecek rolünden kaçınmaya çalışır.

webtoon isekai serisini aratmayan ve izlerken “Bir webtoon animesi olsa ancak bu kadar olur” diyeceğimiz anime iki sezondan oluşmaktadır. Klasik ama görmekten hoşlandığımız sahneler, bu karakterin sonu da elbet böyle olacak dediğimiz tahminler ile harmanlanmış anime bence birçok webtoon okuyucusu için keyifli bir zaman dilimi sunuyor.

Şimdiden keyifli izlemeler..