Webtoon Önerisi: Father I Don’t Want This Marriage

0
631

~Father I Don’t Want This Marriage (Baba, Ben Evlenmek İstemiyorum)~

Öncelikle merhabalar. Beni bilenler dizi, film, anime, kitap önerisi yaptığımı bilir. Dedim neden sitemizin (Hayalistic) webtoonlarını önermiyorum? Hayalistic sitesinde çevirmenim ve ekibimizle elimizden geldiğince güzel serileri sizinle buluşturmaya çalışıyoruz. Ama bazı güzel seriler gölgede kalıyor (Şu anki önerdiğim hariç bu seri baya popüler :d). Okuduklarım olsun okumayı planladıklarım olsun sizinle paylaşacağım. İlginiz için şimdiden teşekkürlerr.

Türü: Romantik, Dram, Tarihi, Josei 
Yazar:
Roal, Yuri, Hong Heesu
Çizer:
SUNA
Çıkış Tarihi: 
2021
Durumu: Devam Ediyor
Link: https://hayalistic.com/manga/baba-ben-evlenmek-istemiyorum/

Konusu: Okuduğum bir romanın içine kötü karakter Jubellian Eloy Floyen olarak reenkarne oldum. Ölmeye mahkumdum ama hayır! Önceki hayatımın anılarıyla, ölüm bayrağımdan kaçacağım!

“Onuru, ailesi, malı ve gücü olmayan bir adamla evlenmeyeceğim!”

Görkemli ve göz alıcı bir hayat yaşama isteğimi ilan ederken, babam veliaht prensi nişanlım mı yapmaya karar verdi?! Deli mi bu adam?! Nişan sözleşmesini son bir önlem olarak ele alacağım.

“Neden veliaht Prens ile nişanlanmaktan kaçınıyorsun?”

“Çünkü beni korkutuyor! Ona itaat etmeyen insanları anında öldürüyor!”

Birkaç gün sonra Veliaht prens bana bir mektup gönderdi.

“Merak etme, seni öldürmeyeceğim.”

Oh hayır… çoktan ölmeye değer bir şey mi yaptım yoksa?

Kendi Yorumum: Çizimleri olsun konusu olsun beni içine çeken bir seri. Yine reankarne serisi ana karakterimiz okuduğu bir romanın içine giriyor ve kendisini hayal dahi edemeyeceği bir dünyada buluyor. Romanın kötü kadını olarak uyanıyor. Ve yapacağı ilk iş, romandaki orijinal karakter Jubellian’ın saplantılı aşık olduğu adamdan ayrılmak oluyor. Hazin sonundan kaçmak ve veliaht prensle nişanlanmamak için babasıyla arasını düzeltmeye çalışıyor. Sonrasında ise olaylar gelişiyor.

Bu seri hakkında söyleyebileceğim iki şey var: Birincisi, yanlış anlaşılmalar bir hayatı nasıl etkileyebiliyorsa o kadar etkiliyor, artık çıldırma noktasına geliyorsunuz. İkincisi ise babacık…

Seriyi okumanızı tavsiye ederim. Bir sonraki öneride görüşmek üzere <3