Temmuz Ayında Başlayacak 8 K-Drama

0
389

Temmuz geldi ve yaz tüm hızıyla devam ediyor! Bu ay serinletici bir içecek ve yeni bir K-drama ile evinizde biraz serinleyin.

İşte dikkat etmeniz gereken Temmuz ayında gösterime girecek diziler:

“Shadow Detective 2”

Cast: Lee Sung Min, Kyung Soo Jin, Lee Hak Joo, Jung Jin Young, Kim Shin Rok, Joo Jin Mo, Kim Hong Fa, Jung Hae Kyun, Kim Min Jae, Choi Byung Mo

Prömiyer Tarihi: 5 Temmuz

Yayın Ayrıntıları: Çarşamba – Disney+

“Shadow Detective”, ilk olarak Ekim 2022’de yayınlanan ve kendisine eski bir arkadaş diyen birinden aniden telefon almaya başlayan deneyimli bir cinayet masası dedektifi olan Kim Taek Rok’un (Lee Sung Min) hikayesini anlatan bir polisiye gerilim dizisidir. Arayan kişi onu cinayetle suçlar ve ona şantaj yapmaya başlar. Yeni ikinci sezon, şantajcı “arkadaşını” avlamak için geri dönen Kim Taek Rok’un karşı saldırısını anlatacak.

“O’PENing 2023”

“Summer, Lovemachine, Blues” Cast: Arin (Oh My Girl), Go Soo, Yoon Jong Bin
“Walk” Cast: Lee Soon Jae, Sunwoo Yong Nyeo, Lee Yeon Hee, Choi Dae Chul, Kim Ji Sung
“Summer Cold” Cast: Uhm Ji Won, Park Ji Hwan, Gil Hae Yeon, Hwang Bo Ra, Cho Dong In, So Arin

Prömiyer Tarihi: 16 Temmuz

Yayın Ayrıntıları: Pazar saat 22:40 – tvN

“O’PENing”, tvN’nin O’PEN Hikaye Anlatıcıları Yarışması aracılığıyla seçilen yeni senaristler tarafından yazılan kısa drama koleksiyonudur. “O’PENing 2023”, üçü Temmuz ayında yayınlanacak olan yedi farklı projeyi içerecek.

Summer, Lovemachine, Blues“, bir yetişkin dükkanı işleten Na Yi Soo (Go Soo) ve prestijli bir üniversiteye girmek için ondan ders alan Yeo Deu Rim (Arin) hakkında bir dizi.

Walk“, ölen karısının köpeğine bakan Cha Soon Jae’nin (Lee Soon Jae) hikayesini anlatıyor.

Summer Cold“, hayata olumlu bakan bekar bir baba olan Kang Jin Do (Park Ji Hwan) ile tanışana kadar tamamen karanlıkta yaşayan Cha In Joo (Uhm Ji Won) hakkındadır.

“Strangers”

Cast: Jeon Hye Jin, Sooyoung (Girls’ Generation), Ahn Jae Wook, Park Sung Hoon, Kim Hye Eun, Kim Sang Ho, Kim Young Ok, Yang Hee Kyung, Lee Yong Yi, Kim Dong Soo

Prömiyer Tarihi: 17 Temmuz

Yayın Ayrıntıları: Pazartesi ve Salı günleri saat 22:00 – ENA

Popüler bir webtoon’dan uyarlanan “Strangers”, beceriksiz bir anne ile soğukkanlı kızının birlikte yaşarken ortaya çıkan keyifli öyküsünü anlatıyor. Jeon Hye Jin dizide, mesleği fizyoterapist olan ve 29 yaşında bir kızı olan bekar anne Eun Mi’yi canlandırıyor. Choi Soo Young ise Eun Mi’nin kızı Jin Hee karakterini canlandırıyor. Davaları yerine annesine bakması gereken bir polis karakolu devriye ekibi lideridir.

“Jun & Jun”

Cast: Ki Hyun Woo, Yang Jun Mo, Cho Chan Hyun, Park Hyeong Seop, Jung Ye Bin, Yeoreum (WJSN)

Prömiyer Tarihi: 20 Temmuz

Yayın Ayrıntıları: Perşembe saat 18:00 – Viki

“Jun & Jun”, şu anda bir kozmetik şirketinde stajyer olan eski bir idol olan Lee Jun’un (Yang Jun Mo) şirket yöneticisi Choi Jun (Ki Hyun Woo) ile yeniden bir araya gelmesiyle ilgili bir romantik komedi BL dizisidir.

“Longing for You”

Cast: Na In Woo, Kim Ji Eun, Kwon Yool, Bae Jong Ok, Lee Kyu Han, Jung Sang Hoon

Prömiyer Tarihi: 26 Temmuz

Yayın Ayrıntıları: Çarşamba ve Perşembe günleri saat 21:00 – ENA

“Longing for You”, küçük erkek kardeşinin intikamını almaya çalışan Woojin Polis Karakolu dedektifi Oh Jin Sung’un (Na In Woo) hikayesini konu alan gizemli bir suç dizisidir. Oh Jin Sung, bir seri cinayet davası için Özel Soruşturma ekibine transfer edilir ve savcılar Ko Young Joo (Kim Ji Eun) ve Cha Young Woon (Kwon Yool) ile bir soruşturma başlatır.

“D.P. 2”

Cast: Jung Hae In, Goo Kyo Hwan, Kim Sung Kyun, Son Suk Ku, Ji Jin Hee, Kim Ji Hyun, Choi Hyun Wook

Prömiyer Tarihi: 28 Temmuz

Yayın Ayrıntıları: Tüm bölümler aynı anda 16:00’da Netflix’te yayınlanacak.

Bir webtoon’a dayanan “D.P.” (Deserter Pursuit’in kısaltmasıdır), asker kaçaklarını kovalamak için gönderilen özel bir askeri birlik hakkında bir dizidir.

“The Uncanny Counter 2: Counter Punch”

Cast: Jo Byeong Gyu, Yoo Joon Sang, Kim Sejeong, Yeom Hye Ran, Ahn Suk Hwan, Jin Sun Kyu, Kang Ki Young, Kim Hieora, Yoo In Soo, Lee Ji Won, Kim Hyun Wook

Prömiyer Tarihi: 29 Temmuz

Yayın Ayrıntıları: Cumartesi ve Pazar günleri saat 21:20 – tvN

“The Uncanny Counter” doğaüstü güçlere sahip iblis avcıları olarak Jo Byeong Gyu, Kim Sejeong, Yoo Joon Sang ve Yeom Hye Ran’ın oynadığı bir süper kahraman dizisidir. İlk sezonun başarılı gidişatından iki buçuk yıl sonra, dizi Pil Gwang (Kang Ki Young), Gelly (Kim Hieora) ve Wing (Kim Hyun Wook) dahil olmak üzere yeni kötülüklerle uzun zamandır beklenen ikinci sezonuyla geri dönüyor.

“My Lovely Liar”

Cast: Kim So Hyun, Hwang Minhyun, Yoon Ji On, Seo Ji Hoon, Lee Si Woo, Ha Jong Woo, Park Kyung Hye, Song Jin Woo, Jo Jin Se, Baek Min Hyun

Prömiyer Tarihi: 31 Temmuz

Yayın Ayrıntıları: Pazartesi ve Salı günleri saat 20:50 – tvN

“My Lovely Liar”, yalanları duyabilen bir kadın ve kimliğini saklayan dahi bir müzik yapımcısı hakkında gizemli bir aşk dizisidir. Kim So Hyun, doğaüstü yalanları tespit etme yeteneği diğer insanlara olan inancını kaybetmesine neden olan Mok Sol Hee rolünde. Ancak alaycı Mok Sol Hee, yüzünü dünyadan gizleyen başarılı bir müzik yapımcısı olan şüpheli kapı komşusu Kim Do Ha (Hwang Minhyun) ile tanışınca her şey değişir.