Nedir Bu ‘T-ARA’ Skandalı?

0
214

Grubun skandalı patlayana kadar çok fazla hayranı olan, çoğu şarkıları hit haline gelen, adeta o dönemin Blackpink’i bir yıldızlar kadrosuydu.. 

Grup 2009 yılında MBK Entertainment’de çıkış yapan 6 kişilik bi grup. Çıkış yaptıktan sonra gruba yeni üyeler alınmış. Bunlardan biri 2010’da gruba alınan, skandalın kilit ismi olan HWAYOUNG.. Tarihler 2012’yi gösterirken “Şirince’de” kopacağı sanılan kıyamet meğer T-ara grubunda kopmuş. Aslında her şey kariyerlerinin en iyi günlerini geçiren grubun, ilk Japonya konserinin olduğu zaman yani 24 Temmuz’da patlak vermeye başladı. Grup Japonya’ya giderken, Naver’de en çok aranacak olan o fotoğraf çekildi. Gözler son sürat Hwayoung’a çevrildi. Çünkü ayağında alçı vardı ve tekerlekli sandalyede oturuyordu.

25 Temmuz’da grubun bir diğer üyesi olan Hyomin Twitter’dan bi yazı yazdı. “İrade arasındaki farklılıklar” Grubun diğer üyeleride son sürat bu tweeti rt’leyip yorumlar yazdılar. Yazının ulaşmak istediği tek bir kişi vardı.. O da Naver’deki görüntüyle dikkatleri üzerine çeken HWAYOUNG.Bu tweet netizenler arasında büyük bir çığın başlamasına neden oldu. Hwayoung’un grubun diğer üyeleri tarafından zorbalık gördüğü ve dışlandığı iddiaları kol gezmeye başladı. Ancak ne şirket ne de üyeler hiçbir açıklama yapmadılar.İddialar yerini “zorbalık” videolarına bıraktı. Hwayoung’un grup tarafından dışalandığı şeklinde editler her yerde dolaşmaya başladı. Daha sonra Hwayoung’un tasarımcı ekiple problem yaşadığı gerekçesiyle gruptan ayrıldığı açıklandı. Bu saatten sonra T-ara grubu için yaprak dökümü başladı. Diğer üyelerinde ayrılmasıyla 9 kişiye kadar çıkan grup 4 kişiyle yoluna devam etti. Ama sürekli nefret yorumları alarak.

Taa ki 2017’ye kadar. Şimdi hikayenin seyri tamamen değişiyor..

T-ara Dengeler Değişiyor

8 Şubat 2017’de gruptan ayrılan Hwayoung ve ikizi Hyoyoung Taxi programına katıldılar. Ve 5 sene önce gerçekleşen gruptaki kaos hakkında yorumlar yaptılar.

Hwayoung “Utanç verici, hayal kırıklığı yaşatıyor. Şimdi o zamanları düşünürsek kesinlikle her kız grubu arasında olabilecek bir şey. Geriye dönüp baktığımızda çok genç ve tecrübesizdik. Sadece şarkıcı olarak çalıştım ve nasıl davranacağımı bilmiyordum. Bende yetişkin değildim” dedi.

O dönem çok ağladığını ve kilo verdiğini de ekledi.

Ama olaya beklenmedik bir kişi dahil oldu. O zamanlar T-ara’nın bir personeli anlatılanları yalanladı ve pandoranın kutusunu açtı. “Dün Taxi yayınını izledim ikizlerin ağladığıı gördüm. Hwayoung, 5 yıl önce olanın kabul edilebilir bir şey olduğunu söyledi.

Personelin paylaştığı ss’leri.. T-ara grubunun o zaman en genç üyesi olan Areum ile Hyoyoung arasında geçen Beyoğlu noter tastikli yazışmaları yayınladı.

Hwayoung ve Areum

Hwa : Areum, ben Hyoyoung

Areum : Merhaba Hyoyoung unni!

Hwa : Areum, biri seninle ilgilendiğinde “Teşekkür ederim” demelisin ve minnettar olmalısın, Eğer dayak yemek istemiyorsan güzel geçinin. Sektörde söylentiler çabuk yayılıyor. Boşboğazlık yapma. Zarif ol ^^ Gerçekten çok kızgınım, şimdi, birbirlerimizle görüşmeyelim tamam mı?

Hwa : Eğer yanlış anladıysam görüşüp konuşmak ister misin? Veya hemen özür dilemek?

Areum : Unni, neyden bahsediyorsun? Ama seninle görüşüp konuşmak istiyorum. Böyle şeyleri hak edecek bir şey yapmadım ben.

Hwa : Bebeğim, yürü git işine.

Hwa : Sana Music Bank’te öyle dayak atacağım ki etrafından toz kalkacak. Sadece biraz bekle.

Hwa : Yüzünü çizeceğim ki yayınlara çıkamayasın!

Hwa :Hahahahaha sadece bekle! Ben şarkıcı olmayacağım hahaha bu yüzden sadece bekleyin! İtler sadece dayak yiyerek anlarlar. Seni sürtük sadece karşıma çık, sana ne olacağını göreceğiz. Tamam, çılgınca şeyler yapıyorsun.

Personel o zaman yaşanan Japonya olayıyla ilgilide açıklamalarda bulundu. Özetle;

T-ara Madalyonun Diğer Yüzü

23 Temmuz 2012’de Hwayoung performanstan sonra dönerken ayağını burktu. Hwayoung’un ciddi bir sakatlanması olup olmadığını kontrol etmek için menajeriyle beraber hastaneye gittiler. Yapılan tetkikler sonucu ciddi bir sorun olmadığını söylenerek eve gönderdi. 

24 Temmuz 2012’de ise T-ara’nın Japonya’nın başkenti Budokan’da konserleri vardı. Hwayoung’u almaya gidenleri bi süpriz bekliyordu..Hwayoung’un ayağında alçı var. Şoka giren menajer şu soruyu yöneltti: NE OLDU? Hwayoung ise babası ile başka hastaneye gittiğini ve orada alçıya alınması gerektiğinin söylendiği açıklamasını yaptı. 

Havaalanına gelindiğinde Hwayoung tekerlekli sandalye bulunmasını rica etti. O gün çekilen görüntüsü Naver’de en çok aranan başlık haline geldi. Hwayoung Jpaonya’ya geldiğinde bile tekerlekli sandalye istedi ve bileğinin kötü durumda olduğunu iddia etti. Bu yüzden orada bi hastaneye gittiler. Ancak doktorun cevabı Hwayoung’un iddialarıyla pek örtüşmüyordu. Büyük bi sorunun olmadığını ve alçılık bi ihtiyaç olmadığını söylediler. Yine de kötü olduğunu ve tekerlekli sandalye istedi.

Çalışanın anlattıklarına göre Hwayoung Japon personele “Tırnaklarıma bakım yapılmasını istiyorum. Konser mekanı yerine otele gidelim” dedi. 

Ertesi gün 25 Temmuz’da grubun bi başka üyesi olan Hyomin Twitter’a “irade arasındaki farklılıklar” şeklinde bi yazı yazdı. 

Kore’ye tekrar döndüklerinde Hyomin, Hwayoung’la konuşmak istedi. Ama o “Kendimi kötü hissettiğim bir şey yok bu yüzden özür dileyemem” dedi ve muahabbeti kesti. Hwayoung’un Areum’u tehdit ettiği mesajlarda zaten o zaman oldu.

T-ara 2017 Açıklamalar

9 Şubat 2017’de Hwayoung’un ajansı açıklama yaptı. O mesajları yazarken genç olduğunu ve grup içinde olan tüm olayları bilmeden kardeşini korumak istediğini söylediler.T-ara’nın eski menajeri ise “Mesajlar doğru”. dedi. MBK ise “5 yıl önce olayın ilk gerçekleştiği 2012 Temmuzda haksız bulduğumuz yönler olsa da biz durumu açıklamadık. O zamanlar halk sırtını çoktan T-ara’ya dönmüştü. “Ne desek inanmayacaklardı.” açıklamasını yaptılar.

Şuan Hwayoung oyuncu olarak kariyerine devam etmekte.

Bazı T-ara Şarkıları:

Benim görüşüm hiçbir gruba sonradan biri eklenmemeli. Hem grubun düzeni bozuluyor hem de hoş olmuyor.

Sizin görüşünüz nedir?