Koreliler Neden Çok Genç Görünüyor?

Related Articles

Yıllardır tanıdığımız Koreli oyuncular ve sanatçılar neden hiç yaşlanmıyorlar? Aslında bu soruyu sadece biz sormuyoruz. Pek çok Avrupa ülkesinde Koreli deyince akıllara aynı soru geliyormuş. 10 yıl önce izlediğimiz bir dizideki oyuncu bugün hala aynı şekilde karşımıza çıkıyor. Geçen 10 yıl boyunca yüzüne 1 tane bile kırışıklık eklenmemiş sanki. Bu kıskanılacak derecedeki yaşlanmama özelliği sadece Uzak Doğululara verilmiş bir şey değil. Yaşam tarzımızda küçük değişikliklerle biz de gençlik iksirini elde edebiliriz. Bu iksiri bulmanıza yardımcı olmak için Korelilerin genç kalma sırlarına bir göz atalım dedik. ??

1. Genetik
En büyük etken genetik kodları. Sarı ırk da denilen Asyalılar özellikle Avrupalılara göre biraz daha kalın bir cilt yapısına sahipler. Türkler bu konuda tam ortada kalıyorlar. Yani bu konuda o kadar da şanssız sayılmayız

2. Nemli hava
Muson yağmurlarının da etkisiyle her mevsim nemli hava cildin yeterince nemli kalmasını sağlayarak gereksiz kuruyup çatlamalar, gerilip büzülmeleri engelliyor. Bu da kırışıksız, canlı ve parlak bir cilt demek.
3. Güneşten korunma
Şu ana kadar hiçbir tatil bölgesinde bikinisiyle güneşlenen bir Koreli, Çinli ya da bir Japon görmemişsinizdir. Kendileri güneşten her zaman en iyi şekilde korunmaya özen gösterirler. Yağmur, kar yağarken bile güneş kremi sürmeden dışarıya çıkmazlar (bu yüzden genelde güneşten koruma etkisi de olan makyaj malzemeleri – ruj bile – kullanırlar).
Uzak Doğuluların güzellik anlayışı güneş görmemiş bembeyaz cilt demek!

***Denize girerken bile güneşten korunmak için uzun kollu mayolar moda. Bikini giymiş Koreli baya nadir bir şey. Kore’de havuza gittiğim de neredeyse sayılı bikinililerden biriydim. 😀 Genelde şort ve uzun kollu olarak tasarlanmış mayolardan giyiyorlar.
4. Beslenme
Koreliler günün 3 öğününde ekmek yerine her öğün yedikleri birer kase pilavın yanında 8-9 çeşite kadar varabilen çeşitli sebze garnitürleri ile sulu yemekten oluşan bir menü yerler. O kadar çok değişik meze geliyor ki zaten mezeyle bile doyarsınız. (Ben genelde öyle yapıyordum 😀 )
Yani her öğünde bol sebze ve az kalori alarak ciltlerinin daha canlı görünmesini sağlıyorlar.
5. Cilt bakımı
Koreli kadınlar ve erkekler cilt bakımına çok önem verirler. Pahalı kozmetik ürünleri kullanarak günlük cilt bakımlarını aksatmazlar. Kozmetik ürünler içerisinde yüz ve vücut losyonu, gece ve gündüz nemlendiricileri, makyaj temizleme yağı ve köpüğü en temel malzemeler olarak karşımıza çıkıyor. Normal bir Koreli bayanın kozmetik listesi ise oldukça kabarık. Bütçe dayanmaz valla 😀  ❤❤
6. Estetik Ameliyat
Yukarıdaki 5 aşamada yeterince şanslı olmayan ya da öyle olduğunu düşünen pek çok Koreli estetik ameliyatları seçiyor. Bir kişi yüzündeki benleri aldırma, burnunu kaldırma, gözlerini açtırma ya da göz kapağı ameliyatı gibi birkaç estetik operasyonu kolayca yaptırabilir. Son yıllarda Kore’de çocuğuna ya da arkadaşına doğum günü hediyesi olarak göz kapağı estetik operasyonu hediye edenlerin sayısı artmakta.

~(≧▽≦)~

More on this topic

Comments

Advertismentspot_img

Popular stories