Film: Redeeming Love

0
542

Film: Redeeming Love (Aşk Güzel Şey)

Türü: Romantik, Dram
Yapım Yılı: 
2022
İzleyebileceğiniz Platformlar: 
AppleTV+
Imdb:
 6.7
Ülke: 
Amerika
Süre:
2 saat 14 dakika
Yaş sınırı: 16+


Konusu: Angel, çocukken fuhuşa zorlanan genç bir kadındır. Yıllarca süren şiddet, kendinden nefret etme ve hor görmenin ardından onun hayatı Michael Hosea ile tanışmasıyla bambaşka bir hal alır. Aşk onun yaralarını iyileştirmesine yardımcı olacaktır.


Kendi Yorumum: Film, küçük bir çocuğun adımını atmaması gereken bir dünyaya maalesef ki koşarak giren Angel’ın acı verici hikayesini konu alıyor. Zengin bir adamın metresi olan annesiyle mutlu mesut yaşıyorken bir gün, adamın artık onları istemediğini yazan mektubu alan anne kız kendilerini yollara vururlar. Ancak paralı kalmaz ve kadın hiç istemediği bir yola başvurmak zorunda kalır. Birkaç yeri atlayacağım spoiler vermek istemiyorum. Angel, annesinin yolundan mecburen gidiyor ve hayatı anlamsız bir hale geliyor. Tabii başında ise fazlasıyla bela var. Yerleştiği kasabada bir gün gezintiye çıkarken adamımız Michael, Angel’ı görür ve ona vurulur. Birkaç gün Angel’ın yanına gider ve Angel’ı sevdiğini söyler ama hayatın sillesini yemiş kızımız buna inanmaz. Michael ise pes etmeden Angel’ın kalbini çalmanın yollarını arar.


Öncelikle, filmi çok beğenerek izledim. İkisinin de kendilerince engelleri vardı ve bunu birlikte aştılar. Michael dindar ve Angel ise fuhuş yapan birisi. Birbirlerinin tam zıttıydılar. Kadının aşkı bilmemesi, adamın ise inatla kadını sevmesi… Yine de birbirlerini sevdiler. Ben ilişkilerini ayakta tutanın Michael olduğunu düşünüyorum çünkü adamın keşiş sabrı var, kadından asla vazgeçmiyor. Yani taş olsa çatlardı… Ama kadını da anlayabiliyordum çünkü yaşadığı hayat hiç de kolay değildi. Ayrıca filmin doğayla iç içe olması, her yerde yeşillik görmek de çok güzel. Son olarak, filmde rahatsız olabileceğiniz unsurlar var, bunu dikkate alarak izleyin.


Oyuncular:

Abigail Cowen (Angel)
Tom Lewis (Michael Hosea)
Nina Dobrev (Angel’ın annesi)
Eric Dane (Dük)
Famke Janssen (Düşes)
Logan Marshall-Green (Paul)