Film Önerisi: A Cinderella Story (2004)

0
167

Film: A Cinderella Story
Türü: Komedi
Yapım Yılı: 2004
Süre: 1 saat 34 dakika
IMDB: 5,9/10
Yönetmen: Mark Rosman 
Oyuncular: Hilary Duff, Jennifer Coolidge, Chad Michael MurrayKonusu:
Samantha, babasının ölümünden sonra, üvey annesi ve kızları ile yaşamaya başlar. Hayatı okul, babasından kalan lokanta ve ev işleri arasında geçen Sam’in tek mutluluğu sanal alemdeki aşkı; ‘Göçebe’dir. Fakat ‘Göçebe’ nin okulun en popüler çocuğu Austin olduğunu öğrenince, bu mutluluk yerini hayal kırıklığına bırakır.


Gitmeyi çok istediği üniversiteden gelen kabul cevabının, üvey annesinin kıvrak zekasıyla yok olması, Sam’i bir kez daha yıkar. Ama hayatın Sam’a hazırladığı tatlı sürprizlerin gelmesine çok az bir zamanın kaldığından kimsenin haberi yoktur…

Yorumum: Birebir sindirella masalı değil tabii ki. Filmin en sevdiğim olayı da buydu zaten. Sam ve Austin’ in anonim olarak internetten  tanışıp birbirlerinden hoşlanmaları da çok masum geldi bana. Prensesin kim olduğu cam ayakkabı yerine telefon ve e-posta yoluyla bulunuyor. Bu da günümüz prensesleri için gayet normal 🙂 Gerçi Austin’in Sam’ i sürekli görmesine rağmen asla tanıyamaması biraz saçma olmuş yani insan sesinden bile anlardı onun kül kedisi olduğunu. Her neyse 2004ten ve eski bir masal uyarlamasından bahsediyoruz bazı saflıklar olacak tabii. O da filmi şirin yapan şeylerden.