Dizi: The Summer I Turned Pretty

0
303

 Dizi: The Summer I Turned Pretty

 

Türü: Dram, Romantik
Bölüm: 7 Bölüm
Yapım Yılı: 2022-
İzleyebileceğiniz Platformlar: Amazon Prime Video
Imdb: 7.4
Ülke: Amerika
Süre: 45 dakika
Yaş Sınırı: 16+

Konusu: Dizi, iki farklı ailenin çocuklarının, annelerinin çok yakın dost olmasıyla her yazı birlikte geçirmelerini konu alıyor. Baş karakter Belly, 16 yaşına yeni giren genç bir kız, ve bu yaz onun için diğer tüm yazlardan çok daha farklı oluyor.

Kendi Yorumum: Dizinin ana karakteri Belly, aile arkadaşları olan Fisher ailesinin yazlık evlerinde her yaz vakit geçirir. Aileler birbirleriyle samimidir. Ama Belly’nin, evin büyük çocuğu olan Conrad’a karşı hisleri vardır. Bu yaz yine her zamanki gibi ailecek buluştuklarında Belly yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunu fark eder. Conrad eskisi gibi değildir. Belly hislerine karşılık alamayacağını anladığında aşk pusulasını başka yerlere çevirir.

 

 
İlk olarak dizide hoşlandığım yerleri söyleyeceğim. En çok sevdiğim annelerin arkadaşlığı. Belly’nin ve Conrad’ın annesi arasındaki arkadaşlık çok kuvvetli ve sarsılmaz bir arkadaşlık, bu durum dizide beni olumlu açıdan en fazla etkileyen kısım oldu. Yani artık böyle arkadaşlıklar pek yok, insan bu tarz samimi arkadaşlık ilişkileri görünce kalbi kırılmıyor değil. İkinci olarak dizi bana eski romantik komedi filmlerini hatırlattı. İzlerken biraz duygulandım.
 
 
Hoşuma gitmeyen kısımlar ise, dizinin günümüz popüleritesini yakalama çapası. Açıkçası çok sevimli ve her yaşa uygun bir dizi olabilecekken yine bazı kısımlarda yetişkin içerik var, bu olay artık canımı sıkıyor. İkincisi, kızın kararsızlık seviyesi… tamam bazen kimden hoşlandığını anlayamayabiliyorsun ama madem bunun farkındasın uzatmanın mantığı yok bu kez karşıdaki kişi için üzücü oluyor.
 
Dizi genel hatlarıyla güzel olmuş. Ayrıca bu dizi, Jenny Han’ın “Güzelleştiğim O Yaz” kitabından uyarlandı. 2. sezonunun çıkacağı duyuruldu hatta çekimleri bitmek üzere. İzlemenizi tavsiye ederim <3
 
 
Oyuncular: 
 
Lola Tung (Belly)
Christopher Briney (Conrad Fisher)
Gavin Casalegno (Jeremiah)
Sean Kaufman (Steven)
Minnie Mills (Shyla)
Rachel Blanchard (Susannah)
Jackie Chung (Laurel)