Dizi Tanıtımı: The Law Cafe

0
319

Dizinin Adı: The Law Cafe | Love According to Law | 법대로 사랑하라

Yönetmen: Lee Eun Jin

Senaryo: Im Ji Eun, Im Eui Jung

Yapımcı: KBS2, ViuTV

IMDb Puanı: 7,9

Bölüm Sayısı: 16

Yayın Gün / Saat: Pazartesi, Salı

Gösterim Tarihi: 5 Eylül 2022 – 25 Ekim 2022

Dizi Türü: Komedi, Hukuk, Romantik

Ülke: Güney Kore

Dil: Korece

The Law Cafe Konusu:

Dizi, şimdilerde bir bina sahibi olan ve hür bir şekilde yaşayan eski savcı Kim Jeong Ho’nun ve yeni kiracısı olan eksantrik avukat Kim Yu Ri arasında geçen romantizme odaklanmaktadır. Aynı zamanda hikaye, kafe olarak da çalışan bir hukuk firmasını çevreleyen olaylar etrafında dönmektedir.

 Webtoon’dan uyarlanmıştır.

Karakterler: 

Lee Seung Gi, bir zamanlar “canavar dahi” olarak bilinen eski savcı Jung Ho karakterini canlandırıyor. Babasının yolsuzluk skandalı nedeniyle işini bıraktığından beri, binasından toplanan kirayla geçinmekte ve çatı katında yaşamaktadır. Kim Yu Ri ile 17 yıl önce lise öğrencisi olduklarından beri tanışmaktadırlar. Üstelik Kim Jung-Ho, uzun süredir Kim Yoo-Ri’ye aşıktır.

Lee Se Young dizide, güzel ve zeki bir kadın olan Kim Yu Ri karakterini canlandırmaktadır. Adalete oldukça önem veren ve haksızlığa tanık olduğunda ateşli kişiliğini göstermekten çekinmeyen birisidir. Geçmişte bir erkekle yaşadığı deneyim nedeniyle, hayatının geri kalanında bekar kalmaya karar. Büyük bir hukuk firmasındaki işini bırakır ve ardından Kim Jung-Ho’nun sahibi olduğu binada “Law Cafe”yi açar. Bu ilginç kafe, kahve servisi ve hukuki danışmanlık hizmeti için kullanılır.

Kim Seul Gi, dizide Kim Jeong Ho ve Kim Yu Ri’nin 17 yıldır çocukluk arkadaşı olan Han Se Yeon rolünü üstlenmektedir. Cesur, açık sözlü ve adil biridir.

Diğer Oyuncular:

Oh Dong Min / Do Jin Ki
Ahn Dong Goo / Seo Eun Kang
Kim Do Hoon / Bae Joon
Jo Han Cul / Lee Pyun Woong
Jeon Gook Hwan / Başkan Lee
Jeon Noh Min / Kim Seung Woon
Kim Won Hae / CEO Hwang
Hwang Young Hee / Song Ok Ja
Jang Hye Jin / Kim Cheon Daek

Fragman

Fragman 2

Diziyi mutlaka izlemenizi tavsiye ederim :)) Tam çerezlik ve akıcı.