Dizi Tanıtımı: Tale of the Nine-Tailed 1938

0
1001

Adı: Tale of the Nine-Tailed 1938 | Tale of the Nine Tailed 2 | 구미호뎐 1938
Tür: Tarih, Korku, Romantik, Fantezi
Yönetmen: Kang Shin Hyo, Jo Nam Hyung
Senarist: Han Woo Ri
Yapımcı Şirket:
Yayıncı: tvN, TVING
imdb:
Bölüm Sayısı: 12
Yapım Yılı: 2023
Yayın Tarihi: 6 Mayıs 2023 – 11 Haziran 2023
Yayın Günleri ve Saati: Cumartesi, Pazar
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Konusu: Dizi, 1938 yılının en kaotik çağında erkek bir gumiho olan Lee Yeon’un (Lee Dong-Wook) hikayesini anlatmaktadır. Modern zamandaki Lee Yeon (Lee Dong-Wook), beklenmedik bir olaya kapılır ve 1938 yılına geri çağrılır. Böylece geçmişe gitmek zorunda kalan Lee Yeon, günümüze dönmek için umutsuzca savaşır.

Karakterler:

Lee Yeon: Lee Dong-Wook dizide dokuz kuyruklu bir tilki (gumiho) olan Lee Yeon karakterini canlandırmaktadır.

Lee Rang: Kim Beom dizide Lee Yeon’un (Lee Dong-Wook) üvey erkek kardeşi olan Lee Rang karakterini canlandırmaktadır. 1938 yılında ağabeyi hakkındaki yanlış anlaşılmaları henüz öğrenmediği için ona karşı olan nefret duygusu devam etmektedir.

Ryu Hong Joo: Kim So Yeon dizide, eski batılı dağ tanrıçası ve Gyeongseong’un (geçmiş Seul’ün) en iyi restoranı Myoyeongak’ın sahibi Ryu Hong Joo karakterini canlandırmaktadır. Yüzlerce yıldır Yi Yeon’u özlemektedir.

Cheon Moo Young: Ryu Kyung Soo dizide, ölüleri bile kurtarabilen büyük doktor Cheon Moo Young karakterini canlandırmaktadır. Bir zamanlar Yi Yeon ve Hong Joo’nun tek arkadaşı olan eski kuzey dağ tanrısıydı. Ancak, bir olay nedeniyle Yi Yeon’a düşmanlık beslemeye başladı ve ikisi kaçınılmaz bir savaşla karşı karşıya kaldı.

FRAGMANLAR