Dizi Tanıtımı: It’s Okay to Not Be Okay

0
384

Adı: It’s Okay to Not Be Okay | Psycho But It’s Okay | 사이코지만 괜찮아
Tür: Dram, Romantik, Komedi
Yönetmen: Park Shin-Woo
Senarist: Jo Yong
Yapım Şirketi: Studio Dragon, Story TV, Gold Medalist
Yayıncı: tvN, Netflix
imdb: 9.2
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2020
Yayın Tarihi: 20 Haziran 2020 – 9 Ağustos 2020
Yayın Günleri ve Saati: Cumartesi & Pazar – 21:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Konusu: Dizi, psikiyatri bölümünde çalışan bir adam (Kim Soo-Hyun) ile popüler ama antisosyal kişilik bozukluğu olan bir kadının (Seo Ye-Ji) etrafında dönmektedir. Adamın aşka ayıracak vakti yoktur. Kadın ise aşk hakkında hiçbir şey bilmemektedir. Ancak, ikisi birbirlerini tanıdıkça yakınlaşır ve aşk sayesinde zorlukların üstesinden gelir. Kayıp ruhlarını ve kimliklerini yeniden keşfederler.

Karakterler:

Moon Kang-Tae: Kim Soo-Hyun dizide psikiyatri bölümünde çalışan Moon Kang-Tae karakterini canlandırmaktadır. Görevi, hastaların durumunu not etmek, hastaların kavga etmesi veya kaçması gibi beklenmedik durumlarla başa çıkmaktır. Çocukken anne ve babası kaybeder. Bu yüzden, küçük yaşından itibaren hem otizm spektrum bozukluğundan muzdarip abisine (Oh Jung-Se) bakabilmek hem de geçimini sağlayabilmek için sadece para kazanmaya odaklanmıştır. Yaşam şartlarının oluşturduğu günlük stresten dolayı yorgun düştükçe, gelecekte hayatının daha iyi olacağına dair umutları ya da büyük hayalleri yoktur.

Go Mun-Young: Seo Ye-Ji dizide popüler bir çocuk kitabı yazarı olan Go Mun-Young karakterini canlandırmaktadır. Annesi gizem romanı yazarı, babası Kore Dili Bölümü profesörüdür. Antisosyal kişilik bozukluğundan muzdariptir. Bu yüzden, çocukluğu boyunca diğer insanlarla sosyalleşme konusunda oldukça kötüdür ve diğer çocuklardan zorbalığa maruz kalmıştır.

Moon Sang-Tae: Oh Jung-Se dizide inanılmaz yetenekli bir illüstratör olan otizmli Moon Sang-Tae karakterini canlandırmaktadır. Moon Kang-Tae’nin (Kim Soo-Hyun) abisidir ve Kang-Tae’nin en büyük yaşama sebebidir.

Nam Joo-Ri: Park Gyu-Young dizide bir hemşire olan Nam Joo-Ri karakterini canlandırmaktadır. Moon Kang-Tae (Kim Soo-Hyun) ile aynı hastanenin psikiyatri bölümünde çalışmaktadır. Seul’deki hayatını bir kenara bırakarak, hasta annesine bakmak için hemşire olarak iş bulduğu memleketine geri döner. Onun için Moon Kang-Tae sadece bir iş arkadaşı değildir. Arkadaşlık ve aşk arasında ince bir çizgide yürümektedir.

FRAGMANLAR