Dizi Tanıtımı: Island

0
267

Adı: Island: Season 1 | 아일랜드1
Tür: Aksiyon, Gerilim, Korku, Fantastik
Yönetmen: Bae Jong
Senarist: Jang Yoon Mi
Yapımcı Şirket: Hwa&Dam Pictures, Studio Dragon
Yayıncı: tvN
imdb:
Bölüm Sayısı: 6
Yapım Yılı: 2022-2023
Yayın Tarihi: 30 Aralık 2022 – 13 Ocak 2023
Yayın Günleri ve Saati: Cuma
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Konusu: Aynı adı taşıyan bir webtoon’a dayanan dizi, dünyayı yok etmeye çalışan kötü ruhlarla savaşmak kaderlerinde olan insanların hüzünlü ve tuhaf yolculuğunu konu almaktadır. Daehan Grubunun tek varisi olan Won Mi-Ho neden olduğu büyük bir sorun nedeniyle babası tarafından Jeju Adası’na gönderilir. Burada, karıştığı bir olaydan sonra yaşayanların dünyasına sıkışıp kalmış hayaletler onu hedef alır. Gizemli bir hayalet avcısı (Kim Nam-Gil) ise onu korumaya çalışır.

Karakterler:

Won Mi Ho: Lee Da Hee dizide Daehan Grubunun tek varisi olan Won Mi-Ho karakterini canlandırmaktadır. Babası tarafından Jeju Adası’na gönderildikten sonra buradaki bir lisede etik dersleri vermeye başlar.

"Island" (2022 Drama): Cast & Summary

Van: Kim Nam Gil dizide gizemli bir hayalet avcısı olan Van karakterini canlandırmaktadır. Dünyayı kötü ruhlardan korumaktadır. Yarı insan yarı hayalettir. O, hem bir insanın sıcak kalpliliğine hem de bir yaratığın duygusuz soğukluğuna sahiptir. Lanetli olan ölümsüz hayatını sonlandırabilmek için bir kadına ihtiyacı vardır.

"Island" (2022 Drama): Cast & Summary

Kang Chan Hyuk: Cha Eun-Woo dizide Johan adı ile bilinen bir rahip olan Kang Chan-Hyuk canlandırmaktadır. İtalya’da büyümüş, kötü ruhları kovan bir rahiptir. Ana dilini unutmamak için sürekli Kore dizileri izlemiştir. Parlak bir kişiliğe sahip biri gibi görünmesine karşın karanlık bir geçmişi vardır. Bir kızı koruyamadığı için suçluluk duymaktadır.

"Island" (2022 Drama): Cast & Summary

Goong Tan: Sung Joon dizide, Van ile birlikte kötülüğün üstesinden gelmek için yetiştirilen Goong Tan karakterini canlandırıyor. Ancak kötü bir olaydan sonra Goong Tan, Van’a karşı çıkmaya başlar. Bu noktadan sonra hikaye ilginç bir şekilde ilerler.

"Island" (2022 Drama): Cast & Summary

FRAGMANLAR