Dizi Sektörü İle Tanışan Webtoon; ANNARASUMANARA

0
396

HOKUS POKUS

Bir varmış bir yokmuş… Günler birbirini kovalarken, aylar hesapları yetiremezmiş. Biriken bilgiler, dağ gibi olmuş defterler. Masanın arkasında kalan, 1.90’ken olmuş 1.80. Uykusuz geceler, sancılı ödevler. yirmili yaşlar olmuş elliler. Umut beklerken kapı çalmış, ama gelen dertler..

HAHAHA

Bu ne diyor be diyorsunuz değil mii. Durun durun ben olsam bende derdim ksjkskjks tamam kısa kesiyorum. Sadece iç sıkıntılarım nedeniyle şimdi hayat hikayesine dokunacağım karakteri kendime benzettim. O yüzden belki hayatını yazıya dökse böyle başlardı diyerek bu şekilde başlamak istedim 🙂 ANNARASUMANARA Yakın zamanda dizisi çıkan bir webtoon. Oyuncu kadrosunda sevdiğimiz yüzler bulunmakta.

Şimdi size; liseli bir kızın, yaşından büyük dertleri olan ama hayatına bir sokak lambası misali giren, bir yanıp bir sönen sihirbazın hokus pokusu sonrası hikayesini tanıtacağım.

KONUSU;

Karakterimizin adı; Yoon Ah-Yi. Belirsiz günler de sefalet içinde hayatını sürdürmekte. Babasından haber alamayan, annesi tarafından daha o çocukken terk edilmiş biri. Üstelik sorumluluğunu almak zorunda olduğu bir de kardeşi var. Derslerin de başarılı, sınıfının dahisi o. Tek düşüncesi akşam eve götüreceği yemek olan biri.

“Hey! Duydunuz mu?”

“Neyi?”

“Tepede ki kapalı lunaparkta yaşayan bir sihirbaz varmış.”

“…”

“Diyorlar ki; isterse birini tamamen kaybedebilirmiş. Hatta bir keresinde gösterisi için seçtiği kadını ikiye bölmüş!”

“!!”

“Daha sonra da onu tekrar birleştirmiş. Ve yok ettiği kişi geri gelmiyormuş!.”

Okul da; kapalı bir eğlence parkında yaşayan, sihirleri gerçek bir sihirbazın yaşadığı söylentileri yayılmış. Söylentilerin hedefinde ki sihirbaz; yakışıklı ama tehlikeli, güçlü ve gizemliymiş. Bu kişi, bunu duymak zorunda olan Yoon Ah Yi’nin yakın zaman da tanışmak zorunda kaldığı Lee Eul’muş.

kız devam etti;

“Sana tek bir soru soruyor…”

“Sen..”

“sihre..”

“inanır mısın?”

Hayatın zorlu şartların da hayatta kalmak için çabalayan, ve kurtuluşu yetişkin olmakta arayan Yoon Ah Yi…

Kaç yaşında olursa olsun büyümek istemeyen Lee Eul…

Bu ikisinin kaderleri birbirine bir sihir ile bağlı.

HOKUS POKUS

ANNARA SUMANARA