BTS’ten SUGA, Omzundan Geçirdiği Ameliyat Sonrasında Resmî Aktivitelere Bir Müddet Ara Vereceğini Açıkladı

0
485

BTS’den SUGA, omuz ameliyatının ardından çoğu aktiviteye ara veriyor.

6 Kasım’da Big Hit Entertainment, SUGA’nın 3 Kasım’da omuzundaki yırtık için ameliyat olduğunu ve şirketiyle bu konuyu tartıştıktan sonra yaklaşan zorunlu askerlik hizmetine hazırlanmak için omzundan ameliyat olmaya karar verdiğini açıkladı. Ameliyat nedeniyle SUGA, BTS’in yeni albümü ‘BE’ promosyonları da dahil olmak üzere çoğu aktiviteye katılamayacak.

Şirketin Resmî Açıklaması:

Merhaba

Biz Big Hit Entertainment.

Suga 3 Kasım’da yırtık omuz labrumunun (kürek kemiğinin üst kısmındaki sığ boşluğunun kenarını oluşturan lifli kıkırdak halkası) tedavisi için ameliyat oldu. Ameliyat, Suga için her zaman bir sağlık sorunu olan problem için olan, başarılı bir şekilde tamamlandı ve kendisi şu anda dinleniyor ve fizik tedavi uzmanının önerisine göre sıkı ve engellenmeyen bir iyileşme süreci içinde iyileşiyor.

Birçok hayranın bildiği üzere, Suga uzun süredir omzuyla ilgili sağlık sorunundan muzdaripti. Suga’nın omuz sorunu 2012’de, çıkışından önce, bir kazadan aldığı zarar sonucu başlamıştı. 2013 yılında çıkık omuz tanısı konuldu. Omuz ağrıları 2019 yılında “sol omuzda arka labral yırtığı” şeklinde yeniden tanı konulana dek devam etti. Bu da sol omuz eklemindeki kıkırdağın yırtıldığı anlamına geliyor. O zamandan beri aktivitelerini engelleyecek yaralanmalardan kaçınmak için çeşitli tedaviler almaya devam etti.

Suga, kollarını yukarı kaldırma ve ani ağrı krizleri gibi geniş aralıktaki semptomlardan uzun süredir muzdaripti. Kariyeri boyunca sürekli rehabilitasyon ve tedavi alsa da ne yazık ki semptomları yeterince iyi hale gelmedi. Geçtiğimiz yıllarda bu semptomlar sıkça artmaya devam etti ve Suga’yı yalnızca sahnede değil aynı zamanda günlük hayatında da etkilemeye başladı.

Suga aynı zamanda kendisini iyileştirmenin zorunlu askerlik görevi için ve sonrasındaki müzik kariyeri için de önemli olduğunu hissetti. Şirket ile geniş kapsamlı bir müzakerenin ardından karar, cerrahi ameliyatın gerçekleşmesi yönünde oldu.

Ameliyatın ardından, Suga iyileşmesine tamamen odaklanmak için birçok resmî aktiviteye katılamayacak. Doktorlar operasyonun gerçekleştiği bölgenin yeterince iyileştiğine karar verdiklerinde, Suga eninde sonunda sahneye sağlıklı ve tamamen iyileşmiş biçimde dönmek için fizyoterapiye başlayacak. BTS’in gelecek “BE” albümü promosyonu dahil olmak üzere bir süreliğine Suga için uzun süredir bekleyen hayranlarıyla buluşması zor olabilir. Suga ile yeniden buluşmak için için sabırlı bir şekilde bekleyen her hayranından özür diliyoruz, cömert ve sevgi dolu anlayışınızı rica ediyoruz.

Suga kendisinin “hayranlarının ne kadar kaygılı ve endişeli olduklarından oldukça haberdar ve hayranlarının ne kadar üzgün hissettiğini biliyor” olduğunu hayranlarının bilmelerini istiyor.

“Lütfen bu zamanı benim sizlere tekrar güçlü ve sağlıklı bir şekilde buluşmam için hazırlanma fırsatım olarak düşünün, kısa bir süreliğine uzakta olmam gerekse de lütfen size dönmemi bekleyin.” dedi.

Big Hit daima tüm sanatçılarının sağlığını ve güvenliğini emniyet altına aldığına emin olacak.

Teşekkürler.

Yoongi Weverse Güncellemesi:

“Merhaba ben Suga
Sizi endişelendirdiğim için özür dilerim ve çok teşekkür ederim.
Neyse ki, ameliyatım iyi geçti. Şimdilik süreç acılı ama zihinsel açıdan rahatladım. Olabildiğince ameliyatı rehabilitasyon ve iğnelerle geçiştirmeye çalıştım, ve sahneye çıktığım zaman durumun kötüleşmesinden korktum. Ardından 3-4 hastane bana bu noktada performans vermeden önce ameliyat olmamın daha iyi olduğunu söylediler. Üyelerden de ARMY’den de bu süreç boyunca birlikte olamayacağımız için özür dilerim. Gerçekten çok… Çok kısa bir süre ayrı olacağım, bir an önce iyileşmek için ama hemen döneceğim! Çok sürmeyecek! Tekrardan teşekkür ederim, teşekkürler ARMY”

Geçmiş olsun Suga en kısa sürede iyileşmen dileğiyle…