Netizenler, TWICE’ın Encore Sahnesindeki Canlı Şarkı Söyleme Becerilerini Eleştiriyor

0
471

2. full albümü “Eyes Wide Open” piyasaya sürdükten sonra, TWICE,” I can’t Stop Me ” şarkısıyla birincilik ödülünü kazandı.

Kızlar müzik şovlarında daha fazla birincilik kazanmaya devam ettikçe sahneyi şarkılarının encore sahnesi ile süsleyebildiler. Ancak kızlar, sahnede canlı olarak şarkı söyledikleri zaman onların şarkı söyleme becerileri hakkında büyüyen bir tartışma açığa çıktı.

I Can’t Stop Me birincilik ödülü! Gösterimi!!
I Can’t Stop Me ikinci birinciliği!

I Can’t Stop Me encore (ek) sahnesi!! Tebrikler!!

Popüler kız grubunun üyeleri daha önce de “More & More” şarkılarının encore sahnesindeki canlı şarkı söyleme becerileri nedeniyle eleştirilmişti. Daha önce, bir netizen yeni şarkıları için part dağılımını bile analiz etti. Grup üyeleri Nayeon ve Jihyo şarkının çoğunu söylerken, üyelerin diğerlerine şarkının küçük bir kısmı verildi.

Netizenler, grubun canlı şarkı söyleme becerilerini tartışıyor, çünkü bir netizen, encore sahnesinin çeşitli videolarını çevrimiçi bir toplulukta yayınladı.Netizenler, şarkının büyük çoğunluğunu söyleyen Nayeon için bile “I can’t Stop me” nin çok yüksek göründüğünü, çünkü tek klipte yüksek notalara ulaşmakta zorlandığını söyledi.

Netiznlerin Yorumları:

“Sanırım şarkı çok yüksekti.”

“Vay canına, gerçekten şarkı söyleyemiyorlar…Yüksek notalar çok dengesiz.”

“En azından Jihyo hala iyi şarkı söyleyebiliyor.”

“Bence iyi şarkı söylüyorlar…”

“Şarkı söyleme becerileri hakkında çok fazla konuşma olmasına şaşmamalı. Profesyonel şarkıcılar olmaları gerekiyordu ama böyle şarkı söylüyorlar.”

“Doğrudan kameranın kulağa hoş geldiğini düşünüyorum. Sesleri oldukça iyi.”

“Mikrofonlar şarkı söylemeye çalışırken işe yaramadı.”

“Bence bir idol için oldukça iyiler.”

“Ancak aktif oldukları yıl sayısından ve popülerlikleriyle karşılaştırıldığında, İyi Şarkı söylemiyorlar.”

Canlı şarkılarıyla ilgili aldıkları tüm eleştiriler nedeniyle, hayranlar kızların kazanmaktan gerçekten zevk alamadıklarını ve encore sahnesinde dehşete düştüklerini belirtti.

“Encore sahnesinin tadını çıkarmak yerine şarkı söylerken çok travmatize görünüyorlardı. Bence bu yüzden encore sahnelerinde değil, konserlerde şarkı söylemek daha rahat. Çünkü insanlar şarkı söylemeleri hakkında her zaman kötü yorumlar bırakacaklar. Kötü yorumlar eleştiriden farklıdır ve eleştiriye saygı duyuyorum. Ancak tüm bu nefret yorumlarını görmek, şarkı söylemede bu kadar travmatize görünmelerinin sebebidir. Gerçekten iyi vokalleri var, ama seslerine uyan uygun şarkıları yoktu. Düzgün eğitilmemiş olanlar da var, ama yine de bir performans sergilemek için ellerinden gelenin en iyisini yapıyorlar. Bu sadece encore aşamasıdır, ancak kutlamadaki heyecanlarını veya sevincini göremiyoruz. Çok baskı altında olduklarını hissettim çünkü insanlar onları tebrik etmek yerine şarkılarına bakacaklar. Konser kliplerini gördüm ve buradan çok uzak. Zevk alıyorlar ve konserlerinde gerçekten iyi şarkı söylüyorlar. Konserlerin sahip olduğu atmosfer ve encore sahneleri yüzlerinde hissedilebilir ve görülebilir. Umarım insanlar bu nefret yorumlarını onlara bırakmayı bırakırlar. Birçoğu kaygıdan muzdariptir ve bazen intihar düşüncelerine yol açabilir. Lütfen onları da duyguları olan insanlar olarak düşünün. Twice inanılmaz bir gruptur ve saygıyı hak ederler.

“En iyi vokalistler değiller ama bundan daha iyisini yapabilirler, burada çok gergin görünüyorlar, saygıyı hak ediyorlar, onlar insan: /”

“Zihinsel sağlıkları hakkında gerçekten endişeliyim, aldıkları tüm bu nefret onları öldürüyor 🙁

KAYNAK: www.allkpop.com