Aralık’ın Prensi V’den Solo Şarkılar

0
457

BTS üyesi V aka Kim Taehyung, bugün doğum gününü kutluyor (30 Aralık). ‘Inner Child’ şarkıcısı bu yıl 26 yaşına girdi. Her zaman olduğu gibi, bu sefer de ARMY’ler onun doğum günü şerefine birden fazla proje planladılar. LED ekranlardan reklamlara, Seul’ü ‘V land’ dönüştürmekten bağış kampanyalarına ve hayır etkinliklerine kadar fandom bu özel günü kutlamak için her şeyi yapıyor.

Kutlamaya eklemek için, çalma listenize eklemeniz gereken V’nin solo şarkılarından oluşan mükemmel bir liste oluşturduk. Bu parçaları dinleyin ve kendinizi Tae’nin derin duygulu sesine bırakın.

İşte başlıyoruz!

1. “Singularity” (Love Yourself: Tear)

Mayıs 2018’de yayınlanan Singularity, V’nin solo şarkısı ve Love Yourself: Tear’ın girişidir. Neo-soul ve caz esintileri taşıyan bir R&B parçası. Love Yourself Konser turnesi sırasında bu şarkının performansı izlenmeye değer.

“Bir şeyin kırılma sesi, uykudan uyanıyorum.”

2. “Sweet Night” (Itaewon Class – OST)

ARMY’ler Sweet Night’ın V tarafından bestelenip söylenen en güzel şarkılardan biri olduğuna inanıyor. Bu şarkı 2020’de K-Drama dizisi Itaewon Class için bir OST olarak yayınlandı. Sözlerindeki ve sesindeki duygular sizi gözyaşlarına boğacak .

“Bu gece kalbim çarpıyor. Merak ediyorum… eğer sen… gerçek olamayacak kadar iyiysen.”

4. “Stigma” (WINGS)

BTS’in 2016 albümü Wings’in bir parçası olarak yayınlanan ilk solo parçasıydı. V’nin sesindeki ıstırabın şarkıya daha fazla derinlik kattığı, şarkının ıstırap ve ıstırap temaları aracılığıyla acıyı hissediyorsunuz.

“Ağlamayı kes, bana bir şey söyle, Cesareti olmayan bana söylemeyi dene.”

5. “Inner Child” (Map of the Soul: 7)

2020’nin V’sinden genç benliğine bir çağrı, geçmişin galaksilere inanmayan ve zorluklara gülen Kim Taehyung’a bir mektup. Genç V’ye sonunda her şeyin iyi olacağına dair güvence verir. Map of the Soul: 7’den bu neşeli solo parçayı büyük bir samimiyetle söylüyor.

“Şimdi keşke daha çok gülümseseydik. Her şey düzelecek çünkü bugünkü halim gayet iyi.”

6. “Scenery” (Solo Song)

Taehyung şarkıyı besteledi ve yazdı, ayrıca müziğe olan tutkusunu ve sevgisini sergileyerek kapak fotoğrafını da çekti. V, yanınızda özel biriyle yürümenin bu hikayesini güzel piyano melodisi üzerinden usulca söylüyor.

“Bir ay ışığı parçası topla, ışıkları ben yapacağım, dün gibi”

7. “Snow Flower” feat. Peakboy (Solo Song)

Snow Flower, Winter Bear, Christmas Tree gibi şarkılar, V’nin gerçekten bir “Aralık Çocuğu” olduğunun kanıtıdır. Soğuk bir kış gününde şöminenin yanında güzel sıcak çikolata yudumlamak için her zaman harika bir kış parkuru yapmayı mükemmel bir şekilde başarır. ‘Kar Çiçeği’ hayranlarına 2020 Noel hediyesiydi.

“Sen benim özel olayımsın. Sıcaklığın eriyecek, Mavim ve grim uzaklaşacak.”

8. Christmas Tree (Our Beloved Summer – OST)

V bir kez daha kış Noeli özel şarkısıyla geri döndü. Kısa süre önce K-Drama Our Beloved Summer’ın bir parçası olarak yayınlandı. ‘ Christmas Tree’, sevilen biriyle romantik bir konuşma yapan bir kişi hakkında. Hayranlar bu şarkıyı “Güvenli ve sıcak” olarak tanımladı.

“Yaz gecesi ay, Yıldızların Fısıltısı. Bizim için Noel ağaçları gibi şarkı söylüyorlar.”

Sizler V’nin şarkılarını nasıl buluyorsunuz?

Kaynak:Allkpop