Sözleşmesi 2023’te Sona Erecek Olan K-Pop Grupları

0
624

2022’nin sonuna doğru geldiğimize inanabiliyor musunuz? Yeni yıla girişimiz daha dün gibi. 2022’nin dördüncü çeyreği devam ederken, yeni yıla sadece üç ayımız kaldı! Şükran Günü ve Noel’in en iyi tatil mevsimlerinden bazılarına doğru ilerlediğimiz için yılın harika bir zamanı, ancak yeni bir yılın hemen köşede olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Yeni bir yıl harika şeyler anlamına gelir, ancak birçok grubun sözleşme yenilemelerinin zamanı geldiği başka bir yıl. Gruplar, ajansta kalmaya ve grup olarak yükselmeye devam etmek mi yoksa yollarını ayırma ve solo kariyerlerinde yolculuklarına başlama zamanı mı karar verdikleri için kesinlikle sinir bozucu bir zaman. Tipik k-pop sözleşmesi yedi yıl sürer, bu nedenle 2016’da çıkış yapan gruplar gelecek yıl sözleşme yenilemeleriyle karşı karşıya kalacaklar.

Hadi gelin birlikte bu gruplara bir göz atalım!

ASTRO

ASTRO’nun çıkışından bu yana yedi yıl geçtiğine inanabiliyor musunuz? Hayranlar grubun yeniden sözleşme imzalayıp imzalamayacağını merak ediyor. Bireysel üyeler çok başarılı oldu ancak hayranlar tam bir grup olarak bir arada kalmaya devam edip etmeyeceklerinden emin değiller.

BLACKPINK

BLACKPINK kısa süre önce ikinci tam albümleriyle geri döndü ve kızlar hemen hemen K-pop’un stabil kraliçeleridir. Miraslarına devam edecekler mi yoksa bu kızlar kariyerlerini değiştirip kendi solo kariyerlerine daha fazla mı odaklanacaklar?

NCT

NCT de 2023’te sözleşmesinin yenilenmesine dahil olan gruplardan birisi ve SM’in bu erkek grubu, z jenerasyonu k-pop sevenler için bir güç merkezi oldu! Hayranlar sözleşme yenileme konusunda umutlu çünkü SM genellikle sözleşme yenileme konusunda harika bir iş çıkarıyor – ya da en azından… son zamanlarda öyle!

SF9

SF9 da promosyonlarının yedinci yılına doğru ilerliyor ve 2023’te olmasına rağmen hayranlar kariyerlerinde yollarına nasıl devam edeceklerini şimdiden merak ediyor!

VICTON

VICTON henüz promosyonlarının altıncı yılında olsa dahi önümüzdeki yılın son zamanlarında sözleşme yenileme durumu ile karşı karşıya kalacak gruplardan birisi. Sabit bir hayran kitlesine sahip olmalarına rağmen, hayranlar sözleşme yenilemelerinden emin değiller ancak iyi haber şu ki sözleşme yenilenmesi 2023’ün sonunda olacak.

MOMOLAND

MOMOLAND, hit parçaları “BBOOM BBOOM” ile 2018’de büyük bir başarı elde etti ancak o zamandan beri bu kızlar için oldukça sessiz bir yolculuk oldu. O zamandan beri birkaç üye değişikliği yaptılar ve hayranlar MOMOLAND’in geleceğinden emin değil.

BRAVE GIRLS

Brave Girls hit şarkıları “Rollin” ile COVID-19 dönemindeki başarılarını gecikmeli olarak gördü ve bu hanımlar daha yeni başlıyor gibi görünüyor. “Queendom 2″de yarıştıktan sonra ilk ABD turlarına başarılı bir şekilde çıktılar, bu yüzden hepsi yenilenirse hayranlar şaşırmaz!

WJSN

WJSN’nin on üyesi, 2023’ün başlarında sözleşme yenileme ile karşı karşıya kalacak ve “Queendom 2″yi kazandıktan ve “Last Sequence” ile ateşli bir yaz dönüşü yaptıktan sonra bile, hayranlar on üyenin tamamının yeniden imzalayacağından emin değil.

PENTAGON

Kontrat yenileme konusunda ilgi odağı olan bir diğer grup ise PENTAGON. Grubun yeniden imza atıp atmayacağı belli değil ancak hayranlar Pentagon mirasının devam edeceğinden umutlu.

Bu zor zamanla karşı karşıya olan birkaç grup var ve hayranların yapabileceği tek şey beklemek ve her şeyin en iyi şekilde sonuçlanacağı konusunda umutlu olmak. Bazen grubun yenilenmemesi ve solo kariyerlerine yönelmeleri daha iyi olabilir. Bu gerçekten senaryoya bağlıdır ve duruma göre bir durumdur. Durum ne olursa olsun, bu yıldızların 2023’te harika bir promosyon yılı geçirmelerini umuyoruz ve onlara k-pop endüstrisinin emektar hattında yer alırken bol şans diliyoruz!