SM, Haechan’ın Evine İzinsiz Girilmesinin Ardından NCT’nin Gizliliğinin İstila Edilmesine Karşı Uyarıda Bulundu

0
263

SM Entertainment, sanatçılarının mahremiyetini ihlal edenlere karşı bir uyarı yayınladı.

6 Mart’ta SM Entertainment, NCT üyesi Haechan’ın evine izinsiz girmeyi içeren yakın tarihli bir sorunla ilgili bir açıklama yaptı. SM Entertainment yaptığı açıklamada sanatçılarının mahremiyetinin ihlaline karşı sert bir uyarıda bulunarak sıfır toleransla yasal işlem başlatacaklarını belirtti.

Açıklamanın tamamı aşağıda yer almaktadır:

Merhaba. Bu SM Entertainment.

NCT üyelerinin özel hayatlarını ciddi şekilde işgal eden eylemlerdeki son artışla ilgili pozisyonumuzu veriyoruz.

Üyeler, NCT üyelerinin günlük yaşamlarıyla ilgili yerlerin izinsiz olarak ziyaret edilmesi ve onları beklemesi, araçlarını takip etmesi, havaalanı güvenlik bölgesi dahil olmak üzere üyelerle aşırı temas kurması veya fotoğraf çekmesi nedeniyle ciddi şekilde mağdur olmuştur. – uçağa binmek, yasa dışı bir şekilde kişisel bilgileri ele geçirmek ve onlarla gelişigüzel iletişim kurmaya çalışmak ve kötü niyetli söylentiler yaymak.

Özellikle, geçen yıl Kasım ayının sonunda, Haechan’ın konutunda “sasaeng” (ünlülerin özel yaşamlarını işgal edenlere atıfta bulunulan) ile bir izinsiz giriş olayı oldu. Haechan ailesiyle birlikte yaşadığı için, sadece Haechan değil, ailesi de ciddi psikolojik hasar görmekten şikayetçi.

İzinsiz giren “sasaeng” iddia makamı tarafından suçlandı ve [dava] Haechan’ın isteklerine göre cezai bir ceza olmaksızın cömertçe sonuçlanmış olsa da, sanatçıların mahremiyetini ihlal etme konusunun ciddiyetini ortaya çıkardı ve biz de bunu ifşa etmeye karar verdik. bir daha böyle bir problemin yaşanmaması için uyarı yapılmak suretiyle durum tespiti yapılır.

Bu tür eylemlerin sanatçıları ilgilendirmeyen, sanatçılara korku salan eylemler olduğunu ve bunun sadece kişiye değil, ailesine ve çevresindeki tanıdıklarına da ağır zararlar veren bir takip suçu olduğunu bir kez daha belirtiyoruz. Umarız “sasaengler” sanatçıların özel hayatlarını ihlal etmekten bir an önce vazgeçer.

İleride, “saesaenglerin” evlerine zorla girme, kişisel bilgilerin sızdırılması ve iz sürme gibi yasa dışı eylemlerle sıfır toleransla ciddi şekilde ilgileneceğiz. Ajans, yapabileceğimiz her şekilde güçlü yasal işlem başlatacaktır ve bu tür utanç verici olaylara karışmamak için dikkatli olmanızı rica ediyoruz.

Bundan sonra da sanatçılarımızın korunması için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

Teşekkür ederiz.