SEVENTEEN Üyeleri Pledis Entertainment’a Nasıl Katıldı?

0
601

Pledis Entertainment’ın kadro kurma ekibi gerçekten ne yaptıklarını biliyordu!

Yeni stajyer bulma söz konusu olduğunda, çoğu K-Pop şirketi yeni yetenekler bulmak için hem Kore’de hem de bazen dünya çapında seçmelere ev sahipliği yapıyor. Genellikle bu süreç, büyük bir grup insandan en çok istediklerini daraltmalarına olanak tanır ve genellikle oldukça iyi çalışır! Bununla birlikte, bazen şirketlerden atama personeli, onları canlı veya çevrimiçi performans sergilerken veya hatta gelecekteki kursiyerlerin alışveriş yapmasını veya okulda takılmalarını görmek kadar rastgele bir şekilde halktan insanları işe almaya çalışır!

SEVENTEEN , üyelerinin neredeyse tamamının seçmelerle seçilmek yerine gerçekten farklı yollarla alınmasıyla benzersizdir! Aslında, 13 üyelerinden sadece 3’ü Pledis Entertainment için seçmelere katıldı . İşte mevcut tüm üyeler nasıl keşfedildi!

1. S.Coups

S.Coups, 2010 yılında alışveriş yaparken Pledis Entertainment çalışanları tarafından fark edildi, eğer inanırsanız! Ayrıca, hip hop biriminin lideri olmasına ve ana rapçilerinden biri olmasına rağmen, ilk başta vokalist olarak rol aldı. Çıkış yapmadan önce yaklaşık 6 yıl eğitim aldı.

2. Jeonghan

S.Coups’a benzer şekilde, Jeonghan da bir alışveriş merkezindeyken bir personel tarafından fark edildi! Stajyer olmak için şirkette performans sergilemesi istendi ve gerisi tarih oldu. Çıkış yapmadan önce yaklaşık 2 yıl 2 ay eğitim aldı.

3. Joshua

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşarken, Joshua bir keresinde Koreatown’da gitarını çaldığı bir etkinliğe katıldı. Zaten yetenekli bir şarkıcı ve müzisyen olduğu için Pledis Entertainment’ın bir temsilcisi onu bu şekilde keşfetti ve sonunda onu şirkete katılmaya davet etti! 2 yıl 2 ay da eğitim aldı.

4. Jun

Jun, bir Pledis Entertainment personeli tarafından görüldüğünde Çin’deki bir marketin önünde arkadaşlarıyla takılıyordu. O ve arkadaşları zaten K-Pop ile ilgilendikleri için bu fırsatı kabul etmeye karar verdi. Bundan önce, aslında daha gençken bir oyuncu olarak çalıştı! Çıkış yapmadan önce 2 yıl 7 ay eğitim aldı.

5. Hoshi

Hoshi bir zamanlar Deep Blue adında bir dans ekibi kurdu ve aynı zamanda memleketi Namyangju’daki bir dans yarışmasında birincilik kazandı. Bu, bir Pledis Entertainment kadro kurucuları tarafından fark edildiği ve 2011 yılında şirkete katılmaya davet edildiği eyalet çapında bir yarışmaya girmesine izin verdi. SEVENTEEN ile çıkış yapmadan önce toplam 4 yıl eğitim aldı.

6. Wonwoo

Wonwoo, Pledis Entertainment’a katılmak için seçmelere katılan üç üyeden biriydi! Seçmeleri başarıyla geçti ve 2011’de şirkete katıldı. Wonwoo çıkış yapmadan önce 4 yıl eğitim aldı.

7. Woozi

Woozi, SEVENTEEN’in şirkete seçmeler yoluyla katılan bir başka üyesiydi. Bir süredir klasik müzik eğitimi alıyordu ve hatta birkaç enstrümanı nasıl çalacağını biliyordu ve yeterince iyi olduğunu düşünmediği halde şarkı söyleme becerisiyle şirkete kabul edildi. Yanıldığının kanıtlanması harika! Woozi, grupla çıkış yapmadan önce toplam 5 yıl eğitim aldı.

8. DK

DK, SEVENTEEN’in şirkete katılmak için seçmelere katılan son üyesi! Bir süredir ses dersleri alıyordu ve karşılıklı bir temas yoluyla Pledis Entertainment ile seçmelere katılabildi. Aslında kabul edilmeyi beklemiyordu, ama elbette güzel sesiyle kabul edildi! SEVENTEEN ile çıkış yapmadan önce 2 yıl 7 ay eğitim aldı.

9. Mingyu

Mingyu, tamamen görselleri yüzünden seçilmişti! Görünüşe göre bir gün okuldan eve giderken keşfedildi ve seçmelere katılmak istedi. Grubun hala görsel bir üyeye ihtiyacı olduğu için seçildiğini düşündüğünü söylüyor, ancak kesinlikle yetenekli bir rapçi haline geldi! Çıkış yapmadan önce 4 yıl eğitim aldı.

10. The8

8, Beijing Contemporary Music Academy’de dans ve breakdans becerilerini öğrendiği dans dersleri aldı . Burada break dansı yaparken bir Pledis Entertainment avcısı tarafından keşfedilmişti! Çıkış yapmadan önce sadece bir yıl 5 ay eğitim aldı ve ona SEVENTEEN’deki en kısa eğitim dönemini verdi.

11. Seungkwan

Seungkwan aslında internette keşfedildi. Jeju Adası’nda yaşarken bir şarkı yarışmasına katıldı ve o sırada öğretmeni videoyu filme alıp yükledi. Pledis Entertainment ekibi videoyu keşfetti ve seçmelere özel bir davetiye gönderdi. Seungkwan, grupla çıkış yapmadan önce 3 yıl 2 ay eğitim aldı.

12. Vernon

Vernon, okulunun önündeki metro istasyonunda takılırken keşfedilmiş. İlginç bir şekilde, şirkete vokalist olarak katıldı ama daha sonra bunun yerine rapçi oldu. Çıkış yapmadan önce 3 yıl 3 ay eğitim aldı.

13. Dino

Dino’nun her iki ebeveyni de dansçıydı, bu yüzden gençliğinden beri bir dansçı olarak büyük bir beceri gösterebildi. Pledis Entertainment onu bir dans yarışmasında keşfetti ve gerisi tarih! Dino, SEVENTEEN ile çıkış yapmadan önce 3 yıl eğitim aldı.