Neden Bir Bakmıyoruz!

0
320

Merhabalar bugün yeni bir seri ile geldim. “Neden bir bakmıyoruz!” serimde sizlere izleyebileceğiniz okuyabileceğiniz ve dinleye bileceğiniz anime, dizi, film. Webtoon ve şarkı önerisi yapacağım.. Bu haftanın önerisi olarak 2 Webtoon seçtim. Buyurun bakalım!

1.Virtues of the Villainess

Virtues of the Villainess - Bölüm 20 - Manga Şehri

Konusu;

İki asil Markiz’in kızları Ginger Torte ve Lerajie Atlanta ömürler boyunca düşman ve rakiplerdir. Ginger’ın nişanlısı Kishon Mickelson, Lerajie tarafından çalındığında, Ginger artık canına yettiğine karar verir!

Ama bir gün, Ginger tuhaf bir romanla karşılaşır – Lerajie’nin baş kahramanı olduğu ve kendinin de kötü kadın karakter olduğu bir romandır bu! Bunu görmezden gelmek için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışır ancak işler romanda yazıldığı gibi ilerlemeye başladığında, kötü karakter olarak kötülük dolu geleceğini değiştirmek için romana güvenmekten başka seçeneği yoktur.

“Bu kaderi hak etmek için tam olarak ne yapmış olabilirim?! Neden kötü kadın olmak zorundayım? “

Romanın erkek ana karakteri olan gizemli Prens Izana’ya gelelim. Yıllarca Tapınak Kulesi’nin derinliklerine babası Kral Astor tarafından hapsedilen Kral Izana, sonunda babasının vefat ettiği gün, gün ışığını görür. Ancak romana göre, Lerajie’ye aşık olacak ve Ginger’ı kendi sefaleti içinde yüzmeye bırakacaktır!

“Yaptığım tek şey, yaşayabileceğim en iyi şekilde yaşamaktı! Ama sanki nişanlımı çalması yetmemiş gibi, şimdi de Lerajie erkek ana karakteri mi alacak yani?! Bunun olmasına asla izin vermem!”

Artık Prens Izana’nın en derin sırrını (roman sayesinde) bilen “kötü kadın” Ginger, onu %-2 tedbir ve %200 sevimlilikle baştan çıkarmaya çalışıyor!

Benim yorumum;

Seri tam anlamıyla mükemmel ötesi idi. Bu seriyi okurken zencefille karşı bir sempatim oldu. Karakter çizimleri ve hikayesi gayet mantıklı ve değişik. Ama biraz garip gelen taraf ise bana Ginger’ın yinede kendi istediklerini yapmak istemesi. Tamamen alışmadığım bir hikayesi vardı.

2.Kötü Kadının Şerrinden Sakının

Beware of the Villainess! Oku - Türkçe Manga - Güncel Manga

Konusu;

Bir romanın kötü karakteri oldum! Peki bundan nefret ediyor muyum? Hayır! Oldukça hoş buluyorum. Bir Dük’ün kızıyım; işi olmayan zengin biri. Böyle bir şansı nasıl kaçırabilirim?! Bu, hayatın tadını çıkarmak için en iyi şans. Novel’in ana konusuna uymayıp hayatımı nasıl istiyorsam öyle yaşamalıyım! Kötü karakter olarak uyandıktan kısa bir süre sonra, nişanlım, Novel’ın erkek ana karakteri olan veliaht prensin beni aldattığına şahit oldum. Onu, başka bir leydiyi kucaklarken gördüğümde çok parlak gülümsüyordu. Gözyaşlarına boğuldum… Şakaydı, ağlamadım! Gözyaşlarım o çöp herif için harcanamayacak kadar değerli. Ağlamak yerine, “Majesteleri siz bir or*spu çocuğu musunuz?” diye bağırdım. Ferahlatıcı bir sodaymışçasına bir kişiliğe sahip olan bir ana karakter! Kadın ana karakter ezici kişiliğiyle hikayeyi tamamen reddedecek! Neden mi? Çünkü bir kızın ucuz arabalarla çevirili olması israftan başka bir şey değildir. ( Ucuz arabalar = Erkekler)

Benim yorumum;

Kesinlikle harika bir seriydi kesinlikle okumanızı öneririm. Fazla diyecek şey bulamıyorum çünkü cidden harikaydı.

Bu seriler gibi başka seriler de okumak isterseniz buraya tıklatarak Hayalistic.com’a ulaşabilirsiniz.

Siz hangi serileri okuyorsunuz yorumlarda belirtin lütfen?