Kız Grubunun Dağılma Tarihi Yaklaşırken IZ*ONE Hayranları Üzülüyor

0
933

5 Kasım’da IZ*ONE adlı kız grubunun önümüzdeki yılın Nisan ayında faaliyetlerine son vereceği bildirildi. Bu haber, kız grubunun ilk Japon fotoğraf albümünü çıkaracağı haberi ile birlikte bildirildi.

IZ*ONE’ın bağlı olduğu ajanstan bir yetkili, “IZ*ONE’ın ilk Japonca fotoğraf albümü Mart 2021’de piyasaya sürülecek. Grup tanıtımlarını önümüzdeki yılın baharına kadar sürdürecek. Fotoğraf albümü grubun ilk ve son fotoğraf albümü olarak sürülecek.” diyerek grubun Nisan ayında dağılacaklarını ima etti.

Fotoğraf albümü, kız grubunun resmî olarak dağılmadan önceki son anıları olacak. Fotoğraflar, kızların mangal ve havai fişek gibi çeşitli aktiviteler yaparak keyifli zaman geçirdiğini gösterecek.

IZ*ONE, 2018’de yayınlanan ve 12 üyeden oluşan Mnet idol hayatta kalma “PRODUCE X 48” ile oluşturulan bir Kore-Japonya ortak grubudur. IZ*ONE, tanıtımı için belirli bir süreye sahip bir proje grubudur. Grup 15 Ekim 2018’de ilk kez sahneye çıktığında, üyeler ve her ajans birlikte iki buçuk yıl çalışmak üzere bir sözleşme imzaladı.

IZ*ONE çıkış yapar yapmaz, albümün satışları 130.000 kopyayı aşarak o sırada yeni bir Koreli kız grubu rekoru kırdı. O zamandan beri grup, “La Vie en Rose” ve “Violeta” isimli şarkılarıyla küresel bir kız grubuna dönüştü.

Bununla birlikte, 2018’den beri “PRODUCE X 101” serisi yapımcılarının oy kullanma manipülasyonu konusunda tartışmalar yaşandı. IZ*ONE’ın yeni şarkısının yayınlanması süresiz olarak ertelendi, showcaseler ve geri dönüş şovları da dahil olmak üzere ilgili tüm programlar yapımcılar tarafından askıya alındı. “PRODUCE X 101” serisini yöneten Ahn Joon Young, “PRODUCE X 48” ve “PRODUCE X 101” için oyları manipüle ettiğini kabul etti.

Kız grubu, Şubat ayında tartışmanın üstesinden geldikten sonra, ilk tam uzunluktaki albümü “BLOOM*IZ” ile geri dönüşlerinin ardından faaliyetlerine başarıyla devam etti.

Ancak kız grubunun dağılma tarihi yaklaşırken, pek çok hayran kız grubuna bu kadar çabuk veda etmek durumunda kaldıkları için hayal kırıklığına uğruyor.