İş Stresinden Kıyamete Şükür Ettiren Anime; ZOM 100

0
878

Tam adı; Zom 100: Bucket List Of The Dead olan anime; geçtiğimiz günlerde, 9 Temmuz da yayınlanmaya başladı. Daha iki bölümü bulunan anime de ana karakterimiz iş yoğunluğu nedeniyle hayattan bezdiği sırada dünyayı kaosa sürükleyen zombi salgını ile tekrar yaşama sevinci bulur.

Haro Aso tarafından kurgulanıp, Kotaro Takata tarafından resimlenen manga çıkışını Monthly Sunday Gene-x dergisinde 19 ekim 2018 de yapmış, Haziran 2023 de ise on dört ciltte toplanmıştır. Animesinin çıktığı serinin aynı zamanda Netfix bünyesinde aynı isimli dizisi de uyarlanmaktadır.

KONUSU : 24 yaşında ki Akira Tendou, mezun olur olmaz gençliğinin baharında hevesle ilk iş yerinde çalışmaya başlar. Burada ilk gününde ofisinde iş arkadaşı olacağı Ootori ile de tanışmıştır. Mezun olmuş ve sevdiği işi yapabileceğini düşünmektedir. Ayrıca artık aşık olduğu, hayallerinin kızını da bulmuştur. Lakin işler göründüğü gibi toz pembe değildir. Girdiği firma black company denilen sömürücü bir taşeron şirkettir. Ayrıca sevdiği kız da patronunun metresidir. Geçirdiği üç yılda tüm hayat sevincini kaybeden Akira, ruhsuz gözlerle izlediği zombi filminde ki hayata özenir. Muhtemelen dünya kaosa dönse işe gitmek zorunda kalmazdı. Bu düşünceler ile uyuduğu günün ertesi sabahı her şeyden habersiz bina yöneticisini görmeye gider. Fakat karşılaştığı manzara hiç de normal değildir! Zombi salgını ile tekrar hayata dönen Akira, zorunlu tatil günlerinin tadını çıkarmaya çalışır.