Haydi BLUE PERİOD İle Motive Olalım!

0
280

Motivasyon deposu bir seri, Blue Period.. Geçtiğimiz Aralık 2021 de tamamlanan bir gençlik serisi olan Blue Period, birçok genç izleyici kitlesinin motivasyon kaynağı olmuştur. Gençlere hitap eden, eğitim hayatının zorluğunu ve hedeflere giden yolda ki engelleri adım adım birlikte aştığımız anime geleceğimizin belirsizliklerini ve kararsız gençliği gözler önüne sermiştir.

Bende bu animeden etkilenen ve dağılmış olan, tekrar toplamak için etmenlere ihtiyaç duyduğum motivasyonu arayan kitle içerisindeydim. Şans eseri önüme çıkan trailer’ı sayesinde izlemeye başlamış ve daha ilk bölümden gerçekten hayatıma değinmiş gibi hissetmiştim.

Zorunlu eğitim hayatımı yönlendirme çubukları ile tamamladığımda boşluğa düşmüş gibi hissetmiş ve o zaman onca sene ben gerçekten ne istiyorum diye düşünmediğimi fark etmiştim. gerçekten, ne istiyordum? Okuduğum bölümden memnun muydum? Benim yerime kararlar alanlar bu hayatı benim yerime mi yaşayacaktı da onların dediği gibi şekillendirdim!? Büyükler kararsız, toy gençliği kendi kararları ve tecrübeleri doğrultusunda doğru bildiğini düşündükleri şekilde yönlendirmek isteyebilirler. Haklılar da. Düşününce bilgisiz ve tecrübesiz oluşumuz onların kaygılarını ortaya çıkarabilir. Bizim için en iyisi istediklerini ve bildikleri kadarıyla bize en iyi hayatı sunmaya çalışmak adına patikada ki yolları kendileri çizebilirler. Ama bizim de her şeyi onlara bırakmak yerine kendimize ait gelecek için çabalamamız gerekmez mi?

Bir çoğumuz bunu nasıl yapacağımızı bilmiyor. bende aynı şekilde kendime sorular sorar ve birçok belirsizlik içinde yüzerdim. Haydi adım adım hedeflerimizi belirleyelim. İlk olarak ne istediğimi bilmeliyiz değil mi? Bunu kim bilir kaç kere sordun kendine? Yanıtın belli mi yoksa birden fazla mı seçenek var? Bu seçenekler neler. Hangileri sana daha uygun? Hangi seçenek hayallerinde seni mutlu ediyor. Daha sonra ona ulaşabilmek için önünde ki engeller neler? Ne yapmalısın. Çıkacağın yolda yanına aldığın çanta hazırlıklı mı? Yeterli donanıma sahip olduğunu hissettiğin vakit ailen ile de paylaşmaya hazırsın. çünkü sen kararında kesinsin.

İşte Blue Period seni bu yolculuğa çıkarıyor. Kendi belirsizliğinde yüzen Yatora bir gün resim kulübüne gittiği sırada gördüğü bir öğrencinin tablosundan etkilenir. Daha sonra düşünceler için de kalmış olan Yatora resim dersi için bir resim çizer ve çizimin zevkine vardığında gelecek çekinceleri artar. Çizime kelimelerle ifade edemediği birçok şeyi aktarabildiğini fark ettikçe bu alana tutkusu da artmaya başlar. Üstte ki paragrafta bahsettiğimiz soruları kendine yönelttiğinde içinde ki kararlı ama yolu zorlu yanıtı çekip çıkarır. Önüne baktığında birçok zorlu engel ile karşılaşmaktadır. Engellerin başında ebeveynlerinin kaygıları ve kendinden tecrübeli kıdemlileri vardır. Üstelik kendisi sadece kısa bir zamandır sanatın içerisindedir. Pes etmeyi bir seçenek olarak kabul etmeyen Yatora Yaguchi elinde fırçası ile yola çıkar.

Sizde bu serüvene katılmak, Yatora ile bu yolculuğa çıkmak ister misiniz?

Tsubasa Yamaguchi tarafından yazılıp resmedilen Blue Period 11 ciltlik mangası ve 12 bölümlük animesi ile hem okuyucu hem de izleyici kitlesi tarafından beğenilmiştir. Genç nesle hitap eden seri, kitlesi tarafından motivasyon kaynağı olarak tanımlanmıştır.

Keyifli izlemeler..