Film Tanıtımı: Your Eyes Tell

0
1388Adı: Your Eyes Tell | きみの瞳(め)が問いかけている
Tür: Romantik
Yönetmen: Tahariko Miki
Senarist: Yûichi Toyone
Yapım Şirketi: Dragonfly Ent., Hachinoji
imdb: –
Süresi: 2 saat 3 dakika
Yapım Yılı: 15 Ekim 2020
Dili: Japonca
Ülke: Japonya

 

Merhaba bugün sizlere Kore yapımı “Always” filminin yeniden çekilmiş hali ingilizce adıyla “Your Eyes Tell”  olan “Kimi no Me ga Toikakete Iru “ hakkında koşacağım. İlk önce konusu ve karakterler sonra yorumlama ve spoiler.

Konusu: Akari, bir kazada görme yetisini ve ailesini kaybetmiştir. Akari, hayatındaki küçük şeylerin tadını çıkarmaya çalışırken mutlu bir şekilde yaşamakta zorlanır. Akari, Rui‘yi başkasıyla karıştırır ve onunla konuşmaya başlar. Rui bir zamanlar gelecek vaat eden bir kick boksçuydur , ancak geçmişte kendisini herkesten ayırmasına neden olacak bir şey olmuştur. Akari’nin gülümsemesi, Rui’de bir değişiklik ortaya çıkarır. İki kişi birbirlerine karşı hisler beslemeye başlar, ancak Rui, Akari’nin geçmiş kazasını ve bağlantısını öğrenir. Rui, Akari’nin göz ameliyatının bedelini ödemek için bir yeraltı savaşına katılmaya karar verir.

Fragman:

Karakterler:

Shinozaki Rui

🎥 | Ryusei Yokohama has a contrasting look! "Your eyes are asking" new cut  – PORTALFIELD News  Shinozaki Rui, 24 yaşında bir kick boksçu annesinin ölümüyle yetimhane de büyüyen Rui yetimhaneden çıktıktan sonra yasa dışı işlere bulaşır en son ve yaptığı hata sonrasında her şeyi geride bırakır. Hayatına neşe katacak bir gülümseme gelene kadar…

 

Kashiwagi Akari

 Kashiwagi Akari, trajik bir kaza sonrası görme yetisini kaybeder kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan Akari’nin karşısına onun hayatını değiştirecek biri çıkar. Ve hayatını değiştirir saf ve bir o kadar iyi bir ilişkiye adım atar. 

 

 

Film genel anlamda harikaydı. Mekanlar ve oyuncular bir o kadar duyguluydu herkese tavsiye edebileceğim bir film. Oyuncular rollerinin hakkını vermişler. Filmin orijinal versiyonun izlemedim ama eminim ki o da bunun kadar etkiyecek beni. Beni ağlatan bir film..

Spoiler Kısmı:

Rui geçmiş endişesi olduğu için liglere katılmak istemedi bu yer beni üzmüştü. Akari ile tanışma sahnesi. 

 

Rui’nin Akari ile ilgilenmesi onu evine kadar sırtında taşıması. Kimse böyle bir şeyi yapmazdı. Akari’nin patronu, Akari’nin evine uğraması… O sahne o kadar kötüydü ki… Rui’nin Akari’nin patronunu dövmesiyle Akari’ye bakmayı teklif etmesi… Beraber yaşamaya başladıkları zaman evi değiştirmesi onun için her şeyi kolaylaştırmaya başlanması… Ah Akari..

 

 

 

 

Rui’nin düşünüp Akari’ye yanında durması için köpek aldığı yer çok hoştu… Rui ve Akar’nin okyanusa gittiği kısımda Rui Akari’ye hikayesini anlatırken eminim tüm izleyen izleyiciler ağlamıştır… 

Akari, Rui ile otururken görmese bile Rui’nin gözlerine bakmasını istemesi… kalbimi bıraktığım bir yer..

Rui’nin Akari’nin ameliyatı için yasa dışı dövüşe başlaması… Ve kötü biri olarak tanımasın diye Akari ye ameliyata kadar eşlik ediyor… Rui dövüşten sonra yaralanması kötüydü tek istediği sevdiğini korumak olan biri… Akari’yi terk etmesi çok acımasızca geldi ama haklılık payı vardı…

Rui sakatlanmasıyla ve Akari iyileşmesiyle onlar için hayat değişir. Akari gönüllü olarak çalıştığı rehabilitasyon merkezinde Rui ile karşılaşır. Ama Rui’iyi tanımaz bu yer çok acıtmıştı.

Son sahnede Rui okyanussa merhaba demek üzereyken. Akari ona hoş buldum demesiyle Rui’nun hoş bulduk demesi..

Dediğim gibi film her hâliyle mükemmeldi. Filmin OST’u olarak BTS – Your Eyes Tell  olması farklı bir ayrıcalıktı. Şiddetle tavsiye ederim ve edeceğim bir filmdi.