Film: Smile

0
468

~Film: Smile (Gülümse)~

Türü: Korku, Gerilim, Gizem
Yapım Yılı: 
2022
İzleyebileceğiniz Platformlar: 
AppleTV+
Imdb:
 6.5
Ülke: 
Amerika
Süre: 
1 saat 55 dakika
Yaş sınırı: 18+

Konusu: Gülümse, yaşadığı tuhaf olaylardan kurtulmak için sorunlu geçmişiyle yüzleşmek zorunda olan bir kadının hayatına odaklanıyor. Bir hastayı içeren tuhaf, travmatik bir olaya tanık olan Dr. Rose Cotter, açıklayamadığı korkutucu olaylar yaşamaya başlar. Bu karşı konulmaz derecede bunaltıcı olan dehşet hayatını ele geçirmeye başlarken, Rose hayatta kalmak ve korkunç yeni gerçekliğinden kaçmak için sıkıntılı geçmişiyle yüzleşmek zorundadır.

Kendi Yorumum: Filmimiz, psikolog olan ana karakterimiz Rose’un klinikte başına gelen ürpertici bir seans sonucu yaşadığı korkunç olayları anlatıyor. Rose yaşadığı olaylara çözüm arıyor ama kimse ona inanmıyor, ne demişler terzi kendi söküğünü dikemez. Tek yapması gereken hayatta kalmaya çalışmak.

 
Film beni birçok açıdan gerdi. Hem ne çıkacağını kestirememek hem de durumun belirsizliği sizi germeye yetiyor. Kadının içinde bulunduğu durum ve kimsenin ona inanmaması da size hiç yardımcı olmuyor. Olayların ilerleyişi güzel, o kasvetli ve heyecanlı havayı yaşamanızı sağlıyor. Film genel itibariyle akıcı. Ancak sonuç hiç beklediğiniz gibi olmuyor. Gerilim severlere öneririm.
 
 
 
Oyuncular
 
Sosie Bacon (Rose Cotter)
Caitlin Stasey (Laura Weaver)
Kyle Gallner (Joel)
Jessie T. Usher (Trevor)
Kal Penn (Jackson)
Gillian Zinser (Holly)