Film Önerisi: The Map Of Tiny Perfect Things

0
256

Film: Küçük Ama Mükemmel Şeylerin Haritası ( The Map Of Tiny Perfect Things )
Türü: Komedi, Fantastik, Romantik
Yapım Yılı: 12 Şubat 2021
Süre: 1 saat 38 dakika
IMDB: 6,8/10
Yönetmen: Ian Samuels
Oyuncular: Kathryn Newton, Kyle Allen, Josh Hamilton

Konusu: Zeki bir genç olan Mark, bir zaman döngüsüne sıkışıp kalır. Aynı günü tekrar tekrar yaşayan Mark, bu sırada kendisi ile aynı zaman döngüsünde hapsolmuş olan gizemli genç Margaret ile tanışır. Birlikte harekete etmeye karar veren Mark ve Margaret, bir günü mükemmel kılan şeyleri bulmaya karar verir. Hiç bitmeyen günlerinden nasıl kurtulacaklarını bulmaya çalışırken Mark ve Margaret arasında farklı bir bağ oluşur.


“Her gün her zaman vakit kaybettiğimiz doğru. Bir gün hepsi yok olacak. Bir yandan kazanıyorsun. Yaşadığın her saniye mükemmel anlar birbiri ardına diziliyor ve sonunda hayatın oluşuyor. Her şeye sahip oluyorsun ve bu her şeye mâl oluyor. Ama buna değer. İnan bana buna değer!”

 


Her günü hayatının ilk ve son günü gibi yaşa. Zaman anamolisi senin aklına yatmıyorsa ölüm gerçeğini unutma. Yağmurun yağmasına izin ver. Çünkü su akar yolunu bulur.

Uzun zamandır hep aynı günü yaşıyormuş gibi hissedenlerdenim. Bu yüzden mükemmel ama küçük şeylerle aramızdaki bağın gücüne inanarak bir kez daha:
“Momento Mori, Momento Vivere!”