DOCTOR ELİSE Anime mi Olacak?

0
267

Herkese merhaba. Geçtiğimiz günlerde anime sektörü ile ilgili güncel haberleri paylaşan Sugoi LITE sayfası twitter hesabından şöyle bir paylaşımda bulundu.

Kesinliği resmi olarak açıklanmamasına rağmen bu paylaşım büyük bir kitlenin ilgisini üzerine topladı. Gelin bir de hem noveli ile hem de manhwa’sı ile büyük ilgi gören Doktor Elise serisine bir bakalım.

Konusu; Seul üniversitesinin atanan en genç öğretim üyesi olan başarılı bir kariyer sahibi cerrah Song Ji Hyeon, geçirdiği bir kaza sonucunda gözlerini orta çağ döneminde yaşamakta olan Elise De Clorence adlı soylunun bedeninde bulur. Aslında bu kendisinin bir önce ki hayatıdır. Bu hayatında kötü kadın olarak ölüme mahkum edilmiş ve hayatı bu şekilde son bulmuştur. Şimdi ise tekrar kötü kadın olmuştur. Geçmiş anılarını hatırlayan Elise; yapmış olduğu hatalardan ders çıkararak, Ji Hyeon olarak yaşadığı modern hayatından edindiği tecrübeler ile kötü kadın imajından kurtulup bu hayatında başarılı bir doktor olmaya karar verir. Bunu yapmaya ise en baştan, ölümünün sebeplerinden birini çözerek yani kraliyet ailesi ile olan evlilik anlaşmasını iptal ettirmeye çalışarak başlar.