Dizi: The Wilds

0
388

Dizi: The Wilds (Yaban)

Türü: Dram, Gizem, Aksiyon
Sezon/Bölüm: 2 sezon / 8 bölüm
Yapım Yılı: 2020-2022
İzleyebileceğiniz Platformlar: Amazon Prime
Imdb: 7.3
Ülke: Amerika
Süre: 60 dakika
Yaş Sınırı: 16+


Konusu: Farklı geçmişlere sahip olan bir grup genç kız, yaşanan bir uçak kazasının ardından ıssız bir adada mahsur kalır. Adada hayatta kalmak için mücadele etmek zorunda kalan kızlar, bu süreçte farklı kişiliklerinden dolayı çatışır.


Kendi Yorumum: Bir adaya düşseniz yanınıza alacağınız 3 şey nedir? diye klasik bir soruyla başlayayım. Dizi, bir grup genç kızın rahatlamak için bir kampa gitmeye yol almalarıyla başlıyor. Her kız aklında bin bir düşünceyle uçağa biniyor. Fakat uçak rötar yapıyor ve motorlar patlıyor. Sonrasında kızlar kendilerini bir adada buluyor. Böylece hayatta kalma serüvenleri başlıyor. Öncelikle dizi her kızın gözünden bakmamıza olanak sağlıyor. Kızların geçmişlerine bakıp kızları bu geçmişleriyle değerlendiriyoruz. Elbette her kızın bir kusuru veya istenmeyen birkaç davranışı oluyor. Adada kaldıkları süre boyunca kızlardaki değişimleri ve aralarındaki bağı kuvvetlendirmelerini izliyoruz. Dizinin konusu güzel ama bazı kısımları sizi biraz sıkabilir. Özellikle bazı karakterlere çok gıcık olabilirsiniz (nedenini söylersem spoiler olabilir). Lost dizisini sevenler bunu da sevecekler.

(Üstteki resim 2. sezona aittir)

2. sezon ise aynısının erkek versiyonu. Erkekler ve kızlar arasındaki hayatta kalma içgüdülerini karşılaştırmalarını ve her iki grubunda kendince avantajlarının olduğunu görüyoruz. İkinci sezonun erkeklerin üzerine odaklanması hoşuma giden şeylerden birisi oldu. Tabii hikayenin ilerleyişine göre erkeklerdeki sorunlar biraz daha büyük oluyor (bunu da söyleyemem spoiler olur). Ama ne yazık ki 3. sezonu çıkarmayacakları kararını almışlar. Halbuki olaylar 3. sezonda patlayacaktı bence… 3. sezonun çıkmama nedeni ise bekledikleri izleyici sayısına ulaşamamaları. Umarım bu kararı geri çekip 3. sezon çekimlerine başlarlar.


Oyuncular:
Mia Healey (Shelby Goodkind)
Sophia Taylor Ali (Fatin Jadmani)
Erena James (Toni Shalifoe)
Sarah Pidgeon (Leah Rilke)
Helena Howard (Nora Reid)
Reign Edwards (Rachel Reid)
Shannon Berry (Dot Campbell)
Jenna Clause (Martha Blackburn)