Dizi Tanıtımı: The Uncanny Counter

0
906

Adı: The Uncanny Counter | 경이로운 소문
Tür: Aksiyon, Gizem, Fantastik
Yönetmen: Yoo Sun-Dong
Senarist: Jang Yi (webtoon), Jung Do-Yoon, Yeo Ji-Na
Yapım Şirketi: Studio Dragon, Neo Entertainment
Yayıncı: OCN, Netflix
imdb: –
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2020 – 2021
Yayın Tarihi: 28 Kasım 2020 – 17 Ocak 2021
Yayın Günleri ve Saati: Cumartesi & Pazar – 22:30
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Konusu: Dizi, kendilerine ‘Counter’ adını verdikleri bir grubun etrafında dönmektedir. Her birinin kendine özel yetenekleri vardır. Amaçları, kötü ruhları yakalamaktır ve kendilerini bir noodle restoranın çalışanı olarak gizlemektedir.

Karakterleri:

Jo Byeong-Gyu dizide bir lise öğrencisi olan So Moon karakterini canlandırmaktadır. ‘Counter’ın en genç üyesidir ve özel yeteneği fiziksel gücüdür. Çocukken geçirdikleri gizemli bir trafik kazasında ailesini kaybetmiştir.

Yu Jun-Sang dizide eski bir polis memuru olan Ga Mo-Tak karakterini canlandırmaktadır. İnanılmaz bir kuvvete sahiptir. 7 yıl önce, geçirdiği bir kazada hafızasını kaybeder. Adalet duygusu güçlü dürüst bir insandır. So Moon’un (Jo Byeong-Gyu) akıl hocasıdır.

Kim Se-Jeong dizide ‘Counter’ın bir üyesi olan Do Ha-Na karakterini canlandırmaktadır. Onun özel yeteneği, yüzlerce kilometre uzaklıktaki kötü ruhları hissedebilmek ve dokunduğu kişinin anılarını okuyabilmektir.

Yum Hye-Ran dizide noodle restoranın şefi olan Chu Mae-Ok karakterini canlandırmaktadır. Onun özel yeteneği, iyileştirebilme gücüdür. ‘Counter’ın dayanak noktasıdır.

Ahn Suk-Hwan dizide ‘Counter’ın en yaşlı üyesi olan Choi Jang-Mool karakterini canlandırmaktadır. ‘Counter’ların arasında yaşayan bir efsanedir. ‘Counter’ın giderlerini yönetmekle sorumludur.

Yorumum: Şuan var olan ilk iki bölümünü izledim. Tek kelimeyle bayıldım. OCN’ın dizileri mükemmel oluyor. Dizi bittikten sonra muhtemelen Netflixe gelicek. Ben dayanamayıp bittiricem.

Fragman 1

Fragman 2

Fragman 3

Fragman 4 (UZUN)

Dizi hakkında ne düşünüyorsunuz? Eğer izliyorsanız veya izlediğiyseniz yorumlara düşüncelerinizi yazın 🙂