Dizi Tanıtımı: The Uncanny Counter 2: Counter Punch

0
383

Adı: The Uncanny Counter Season 2: Counter Punch | The Uncanny Counter 2 | 경이로운 소문 2
Tür: Aksiyon, Gizem, Fantastik, Doğaüstü
Yönetmen: Yoo Seon Dong
Senarist: Yeo Ji Na
Yapımcı Şirket:
Yayıncı: Netflix, tvN
imdb:
Bölüm Sayısı: 12
Yapım Yılı: 2023
Yayın Tarihi: 29 Temmuz 2023 – 3 Eylül 2023
Yayın Günleri ve Saati: Cumartesi, Pazar
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Konusu: “The Uncanny Counter” serisinin devamı olan dizi, öbür dünyadan ölümsüz bir yaşam için Dünya’ya gelen kötü ruhları yakalayanların hikayesini anlatmaktadır.

1 – 2020 yılında “The Uncanny Counter” adı altında yayımlanan dizinin devamıdır.

Karakterler:

So Moon: Cho Byeong Kyu dizide bir lise öğrencisi olan So Moon karakterini canlandırmaktadır. ‘Counter’ın en genç üyesidir ve özel yeteneği fiziksel gücüdür. Çocukken geçirdikleri gizemli bir trafik kazasında ailesini kaybetmiştir.

Ga Mo Tak: Yoo Joon Sang dizide eski bir polis memuru olan Ga Mo Tak karakterini canlandırmaktadır. İnanılmaz bir kuvvete sahiptir. 7 yıl önce, geçirdiği bir kazada hafızasını kaybeder. Adalet duygusu güçlü dürüst bir insandır. So Moon’un (Cho Byeong Kyu) akıl hocasıdır.

Do Ha Na: Kim Se Jeong dizide ‘Counter’ın bir üyesi olan Do Ha Na karakterini canlandırmaktadır. Onun özel yeteneği, yüzlerce kilometre uzaklıktaki kötü ruhları hissedebilmek ve dokunduğu kişinin anılarını okuyabilmektir.

Chu Mae Ok: Yeom Hye Ran dizide noodle restoranın şefi olan Chu Mae Ok karakterini canlandırmaktadır. Onun özel yeteneği, iyileştirebilme gücüdür. ‘Counter’ın dayanak noktasıdır.

Choi Jang Mool: Ahn Suk Hwan dizide ‘Counter’ın en yaşlı üyesi olan Choi Jang Mool karakterini canlandırmaktadır. ‘Counter’ların arasında yaşayan bir efsanedir. ‘Counter’ın giderlerini yönetmekle sorumludur.

Ma Joo Seok: Jin Seon Kyu dizide, So Moon için bir kurtarıcı gibi gelen ve adaletsizliğe göz yumamayan biri olarak tutkulu bir itfaiyeci olan Joo Seok karakterini canlandırıyor.

Pil Gwang: Kang Ki Young dizide, en kötü güçlere sahip olan ve en iyi yırtıcı olmayı hayal eden iblis Pil Gwang karakterini canlandırıyor.

Gelly Berherd: Kim Hieora da Pil Gwang gibi saf kötü Gelly rolünü üstleniyor.

Na Jeok Bong: Yoo In Soo, yeni işe alınan tezgahtar Jeok Bong karakterini canlandırmaktadır.

FRAGMANLAR